Graduate Photo/List

clipart graduation cap

Graduation/Convocation of University of Moratuwa Electrical Engineering Graduates from inception in 1972 to 2019 Convocation

graduationEEcakeblue

Links to Graduation Lists with no convocation (prior to 1980)
Oct 1971, Nov 1972, Dec1973, Oct1974, Jul1975, Jul1976, Dec1977, Dec1978

Links to Convocation Lists with date of Convocation (may be up to 12 months after graduation date)
Feb1980, Nov1981, Sep1982, Mar1983, Mar1984, Apr1985, Jun1986, May1987, Sep1990, Nov1991, Dec1992, Dec1993, Oct1994, Jan1995, Dec1995, Dec1996, May1998, Dec1998, Nov1999, Mar2001, May2002, Apr2003M, Apr2003A, Mar2004, Mar2005M, Mar2005A, Mar2006, April2007, Jun2008, Jun2009, Jun2010, Jun2011, Jun2012, Jul2013, Aug2014, Sep2015, Aug2016, Oct2017, Oct2018, Sep2019, August 2020, 2020/21 FinalYear, 2020/21 Semester 5

The list of names correspond mainly to those obtained from annual convocation lists.
Photographs are linked to the main batch.

[Please click on individual group photo to see enlargement]

 

 

       Graduation List ~ 1 October 1971 (No Convocation)

1971BatchEng66Group1-7
Final Year Engineering Batch 1971
    1. Gunaratna, Bothale A
    2. Jebarajah, Enock Muthiah
    3. Karunananthan, Balasingham
    4. Karunanayaka, Jayasiri
    5. Puvanachandran, Vairamuthu
    6. Sebastian, Ananda R J
    7. Subramaniyam, S P

       

       

    8. Graduation List ~ 1 November 1972 (No Convocation)

      1972BatchEng1967-72-Group8-17
      Final Year Engineering Batch 1972
    9. Arulnayagam, C A
    10. Fonseka, PRI
    11. Gunasekera, S
    12. Mahendrarajah, Sivasooriar
    13. Perera, W Ranjith
    14. Ragavan, Marimuttu Somasundaram
    15. Sivalingam, S
    16. Sivasubramaniyam, SR
    17. Sivasubramaniyam, V
    18. Sugathapala, Jayasinghe M

       

       

       

      Graduation List ~ 1 December 1973 (No Convocation)

      1973EngBatchnew18-29
      Final Year Engineering Batch 1973
    19. Arumugam, P
    20. Devasurendra, Aravinda K
    21. Jayaratnam, Chelliah
    22. Lokukatagoda, Raja SK
    23. Satchithananthan, K
    24. Siripala, GSVA
    25. Sivapathasunderam, S
    26. Thambirajah, T (Ms)
    27. Thavarajakulam, S (Ms)
    28. Thirusittampalam, S
    29. Vithyananthan, S
    30. Weerasena, SK

       

       

       

    31. Graduation List ~ 1 October 1974 (No Convocation)

      1974EngBatchReunion30-44
      Engineering Batch 1974 Reunion
    32. Amarasinghe, KA
    33. Induruwa, Abhaya Samarath
    34. Jegatheesan, R
    35. Mahanama, H B S
    36. Navaratnam, V
    37. Perera, Biyanvilage Sarath Padmasiri
    38. Ratnasekera, A G
    39. Ravindran, E
    40. Serasinghe, Ranjit P
    41. Sivapatham, R
    42. Sivapathasunderam, K
    43. Thanapalan, N
    44. Vijayaratnam, R
    45. Vinayagamoorthy, V
    46. Wijethilake, HVL 

       

       

       

      Graduation List ~ 1 July 1975 (No Convocation)

      1975BatchEng45-60
      Final Year Engineering Batch 1975
    47. Balachandran, C J
    48. Dissanayake, DMPW
    49. Fernando, GRP
    50. Fonseka, H Cecil M
    51. Hoole, S Ratnajeevan H
    52. Ilango, V
    53. Karthigesu, J (Ms)
    54. Karunaratne, J
    55. Krishnasivam, R
    56. Muthuratnandan, R
    57. Perera, NWG
    58. Perera, PAFJ
    59. Shanmuganathan, V
    60. Subramaniam, V
    61. Tennakoon, Tennakoon Mudiansalage Sarath Bandara
    62. Wijayasingha, DT 

       

       

       

      Graduation List ~ 1 July 1976 (No Convocation)

      1976-72EngineeringBATCH61-91
      Final Year Engineering Batch 1976
    63. Abeygunawardena, DGA
    64. Arunasalam, Narayanasamy
    65. Balarathnasingham, P
    66. Bandara, AW Manorathna
    67. Chandrabalan, K
    68. Dayaratne, WPM
    69. De Silva, M A Rohan G
    70. Farook, YL
    71. Fernando, DKD
    72. Ganeshanathan, R
    73. George Chelvanayagam, V
    74. George lvan, PD
    75. Gnanendra, TB
    76. Gunawardena, Ranjith J
    77. Jayawardena, Upali D
    78. Jesurajah, K
    79. Jeyakumar, A
    80. Karunaharan, C
    81. Mahendrarajan S
    82. Miththapala, SS
    83. Nanayakkara, R Kapila
    84. Padma Jayanthi, MA (Ms)
    85. Paramaswami, P (Ms)
    86. Ratnapala, DGC
    87. Sabanathan, K
    88. Sithampamnahan, N
    89. Soysa, HS
    90. Tilakaratna, HG
    91. Vasanthanathan, A
    92. Wickramasuriya, B Nihal I F A
    93. Wijenayaka, HUA 

       

       

       

      Graduation List ~ 1 December 1977 (No Convocation)

      1977Eng-73Batch92-113
      Final Year Engineering Batch 1977
    94.  Abeyasiriwardena, KD
    95. Amaratunga, MB Edward
    96. Barnabas, RJ
    97. Bandara, KAKA
    98. Caldera, PADGAC
    99. Chandralatha, WA (Ms)
    100. Femando, KLL
    101. Gunawardena, G
    102. Jeyachandran, S
    103. Lokubalasuriya, Ranil
    104. Lord, Lynn Therese Marian (Ms)
    105. Manohara, GL
    106. Mohideen, F Kabeer
    107. Nanayakkara, Ashok H
    108. Padmasekara, S
    109. Peiris, LSR
    110. Perera, DJQ
    111. Savier, WDN
    112. Seram, WACL
    113. Silva, WGA
    114. Wickramasuriya, Mahinda
    115. Wijayaratnam, S

       

       

       

      Graduation List ~ 1 December 1978 (No Convocation)

      1978EEBatch74114-138
      Final Year Batch Engineering 1978
    116. Chandraraj, DA
    117. De Silva, CN
    118. De Silva, UKSP
    119. Dissanayake, DMPN
    120. Easwarakhanthan, R
    121. Ekanayaka, G
    122. Fernando, W J L Shavindranath
    123. Gunawardena, LCD
    124. Jayakody, JADC
    125. Karunaratne, WMR
    126. Malalasekara, R
    127. Murugesu, K
    128. Perera, Hettige Yasasiri Ranjit
    129. Perera, NJCS
    130. Perera, Pinsiri J
    131. Perera, WRA
    132. Polwatte, PKGG (Ms)
    133. Ragunathan, V
    134. Samaraweera Banda, G
    135. Sarath Kumara, K
    136. Sathananthan, R
    137. Senevirathna, A Dilakshan M
    138. Siriwardene, TC
    139. Walisundera, UPB
    140. Wijewardena, KWL

       

       

       

      General Convocation Lists for Presentation of Graduands to the Chancellor

      Convocation ~ 16 January 1981  Graduation List ~ 1 February 1980

      1980-81EE7580electgroup139-152-169
      Final Year Electrical Group 1980 & 1981
    141. Arumugan, Logeswary (Ms)
    142. Costa, Warnakula Dehiwalage Francis Rancy
    143. Dantanarayana, Amarasiri
    144. Malkanthi, Manikku Badathuruge Yamuna Malani (Ms)
    145. Nandawathie, Malawita Ralalage (Ms)
    146. Perera, Henadbeera Arachchiralalage Darshaka Bandula
    147. Perera, Jayasuriya Arachchige Sudharman
    148. Perera, PRR (Ms)
    149. Ponrajah, Ranendra Anthony
    150. Pushpakumara, Hetharachchi Gamage
    151. Rubasingham, Rajasingham
    152. Samarasingha, Kalutota Kuruwe Arachchige Chandana
    153. Subasingha, Lakshmi Sujatha (Ms)
    154. Walpita, Sunil Hemantha<

       

       

       

      Convocation List - 6 November 1981

      1980-81EE7580electgroup139-152-169
      Final Year Electrical Group 1980 & 1981
    155. Fernando, Wanakulasooriya Ichchampullege Anthony Marian Preethiraj
    156. Jayasuriya, Ratna Kumara
    157. Karunaratne, Naiwala Pathelwnehelage Siebel
    158. Mendis, Gunaratne Sarath Parakum
    159. Perera, Kurukulasuriyage Mahinda Kithsiri
    160. Ranasinghe, Mellawa Aratchchige Winson
    161. Ranasinghe, Ranasinghe Arachchige Gamini
    162. Samaliarachchi, Lalith Ajantha
    163. Samaranayake, Galheneapmuhanullage Nalina Keerthi
    164. Saram, Don Chandana Jayantha
    165. Sarath Kumara, Janage
    166. Silva, Baduge Pemanie Nalanthi (Ms)
    167. Silva, Unga Kammanthi Wimalasiri
    168. Vithanage, Jayantha Somasiri

      In Absentia

    169. Adambarage Munasinghe Jayakody
    170. Fernando, Demalapalliya Gurunanselage Gabrial Rienzie
    171. Fernando, Marasinghe Arachchige Lalith Vijaya

       

       

       

      Convocation List - 10 September 1982

      1982EE1981170-187
      Final Year Electrical Field 1982
    172. Akarawita, Chandra Padmasiri Wijayaratne
    173. Annakkage, Hewa Kasakara Dewala Annakkage Deepa Udaya
    174. Hapuarachchi, Sunil
    175. Kumarasiri, Panagodage Don Premalal
    176. Pahalawaththa, Nalin Chandrakumara
    177. Perera, Galpoththage Daya Sandaruwan
    178. Perera, Walter Anthony
    179. Ranawake, Udaya Ananda
    180. Siriwardena, Uthpala Indrasiri Perera
    181. Thavaneswaran, Thuraisamy
    182. Warnakulasuriya, Hapuhannedige Jayalath
    183. Werahera, Priya Niranjan Chitrasena

      In Absentia

    184. Chandrarajah, Nadarajah
    185. Goonasekera, Saroja Prasanthi (Ms)
    186. Hettiarachchi, Nihal Laxman
    187. Manoharan, Kandiah
    188. Wickramasinghe,Vijithaweera
    189. Wijenayake, Amugoda Kankanange Ajith Hemantha

       

       

       

      Convocation List - 31 March 1983

      1983EE1982188-204
      Final Year Electrical Field 1982/83
    190. Amarasinghe, Wagawatta Appuhamilage Jagath Keerthi
    191. Botheju, Paranawidanalage Nandana Sri Kantha
    192. Fernando, Balapitiyage Nishendra Jayanath
    193. Fernando, Roshan Joseph
    194. Jayawardena, Patlunaperuma Arachchige Ranjith Lal
    195. Karunasena, Kabandawala Arachchige
    196. Liyanage, Lakshman Jayatillake
    197. Malamraraarachchi, Ajith Ranblika
    198. Perera, Abeyratne Jude Presanne
    199. Perera, Pathirage Chulani Chandraguptha
    200. Ranbanda, Atapaththu MudiyanMage
    201. Samarasinghe, Aruna Kumara
    202. Siyambalapitiya, Don JosephTilak
    203. Vasanthakumara, Peduru Arachchige Kaman Keerthie
    204. Wijenayake, Kinsley Chandrasiri, Abayawardana
    205. Yaseen, Haji Abdul Rahim Mohamed

      In Absentia

    206. Fernando,Warnakulasuriya Damian Joseph Indrajit

       

       

       

      Convocation List - 30 March 1984

      1984EE1983205-227
      Final Year Electrical Field 1983
    207. De Silva, Wasantha Weerasena
    208. Fernando, Liyanadewage Jayatissa
    209. Godigamuwa, Walkature Mudiyanselage Keerthi Singha Bandara
    210. Gratian, Muthukuda Arachchige Don Noel
    211. Hemachandra, Gamage
    212. Kariyawasam, Palitha Loku Gamage
    213. Karunadasa, Jayawardana Pathiranage
    214. Karunaratne, Don David Keerthi
    215. Methsiri, Wellappuli Araratcige
    216. Perera, Nawurunna Galwadumestrige Saman
    217. Perera, Mahawattage Neville Susantha
    218. Pushparaj, Nadesan
    219. Rajapakse, Sujeewa Thusitha Kumara
    220. Ranwala, Don Sarath
    221. Sabry, Mohamed Muhusin Mohamed
    222. Silva, Agampodi Rukmin Devapriya Shanthilal
    223. Somawardhana, Sethu Hewa Nissanka
    224. Subenthiran, Sittampalam
    225. Sudurikku, Asitha Janaka
    226. Tennakoon, Ekanayaka Mudiyanselage Tennakoongedara Kumarasiri
    227. Thimothies, Hettiarachchige Don Sarathchandra
    228. Wickramarachchi, Nalin Kumara
    229. Widyaratne, Meepay Gamage Dhammika (Ms)

       

       

       

      Convocation List - 30 April 1985

      1985EE1984228-265
      Final Year Electrical Field 1984
    230. Abeywickrema, Induruwage Sujeewa Kumudin
    231. Adihetty, Dhammika
    232. Amarasinghe, Don Upananda
    233. Amarasiri, Madduma Kankanamalage Chandani Nilu Kumari (Ms)
    234. Athuluwage, Pradeep Priyankara
    235. Attanayake, Attanayake Ralalage Dharmaraja
    236. De Silva, Weligamage Sriya Dhammika (Ms)
    237. Dias, Mille Patabendige Ajith Udayasiri
    238. Eric Joy, Bastianpillai
    239. Fernando, Hondanaidelage Anthony Nimal Santha
    240. Goonasekera, Ranna Nihal Dias Abeywickrama
    241. Jayanthi, Weliwitage Chandra (Ms)
    242. Kamalawathie, Gamage (Ms)
    243. Kumudunie, Wanniachchi Kankanamalage Aruna (Ms)
    244. Nanayakkara, Dehigaspe Patabandige Nishanta
    245. Nanthakumar, Jogalingam
    246. Nazeer, Mohamed Sheriff
    247. Neththikumara, Neththikumara Appuhamilage Indunil Manawananda
    248. Padmasiri, Alawatta Kankanamge
    249. Perera, Kolombathanthrige Pradeep Priyadarshana
    250. Pradeepan, Nannitharaby
    251. Ranatunga, Marawulle Ranhotipedige
    252. Ranaweera, Aruna
    253. Ranaweera, Damitha Kithsiri
    254. Sarath, Perumabadu Wickraniasooriyage
    255. Sepala, Labunu Hewage Ranjith
    256. Sriskantharajah, Kanagalingam
    257. Vilathgamuwa, Don Mahinda
    258. Vithanage, Sarath Chandrasiri
    259. Weerawardana, Weeramundage Jayendra
    260. Wickramasuriya, Prasanna Bhashitha
    261. Wijekoon, Wijekoon Mudiyanselage Dhanasiri Bandara

      In Absentia

    262. Aruna Shantha, Kapugama Geegenage Ajith
    263. Gunarathna, Madugodaralalage Don Dayananda
    264. Janarthana, Jeganathan
    265. Jayathilake, Deeyagaha Waduge Ranjith
    266. Sathananthan, Rajaretnam
    267. Wijayawardhana, Chandralal Janak

       

       

       

      Convocation List - 20 June 1986

      1986EE1985266-291
      Final Year Electrical Field 1985
    268. Abeywardana, Rajakumarapaksa Atapathu Mudianselage Palitha Parakrama
    269. Aluthge, Gisensly Janaka
    270. Dasanayake, Kodithuwakku Kankanamge Senajith
    271. De Silva, Amal Urendra
    272. Gunaratne, Mahipala Mudalige Sripali Mahendra Kumara
    273. Hewavithana, Chithrananda Asoka
    274. Jayaratne, Hewa Dewage Chadrasiri
    275. Jayasinghe, Vajira
    276. Kapuruge, Yamuna Kamal Kantha
    277. Kuruparan, Nadarajah
    278. Madawala, Udaya Kumara
    279. Meegoda, Jayavilal
    280. Munasinghe, Don Senaranjana Karunasena
    281. Nagulendran, Pathmanathan
    282. Perera, Kuranage Srimathi Priyarani (Ms)
    283. Rajakaruna, Rajakaruna Mohotti Appuhamilage Sumedha
    284. Rodrigo, Pathinihannadige Parakkrama Deepal
    285. Seneviratne, Ganegoda Appuhamilage Don Rohan Preminda
    286. Wanigaratne, Nalla Handi Deepal
    287. Weerasooriya, Siri Seevali
    288. Wijayatunga, Rajawasala Liyana Mohottalalage Priyantha Dhammika Cabral
    289. Wijesiriwardana, Athula Gamini Shiran

      In Absentia

    290. Ampihaipahan, Sivasubramanium
    291. Kandaruban, Kandasamy
    292. Karunananthan, Bahuingham
    293. Sunil, Lebunasin Arachchige

       

       

       

      Convocation List - 29 May 1987

      1987EE1986292-320
      Final Year Electrical Field 1986
    294. Adikaram, Kaluta Koralalage Upali Britto
    295. Ariyasinghe, Senaka Suranjan
    296. Edirisinghe, Nalin Leslie Wasantha
    297. Fernando Pulle, Ramanathan Athanasius Cuthbert
    298. Fernando, Warnakulasuriya Mahatelge Marie Sherine Malkanthie (Ms)
    299. Fonseka, Gardehewa Hasitha Anandin
    300. Ganepola, Ganepola Achchige Lagath Aruna
    301. Gunasekara, Athula Prasad Abeywardene
    302. Illeperuma, Hemantha Kamal
    303. Jayasekara, Liyana Arachchige Don Manoraj
    304. Jayasinghe, Rohitha Prashad
    305. Karunadasa, Priyantha Samanthilake
    306. Kolonne, Kolonne Appuhamilage Kithsiri
    307. Kulatilake, Pinnaduwa Heva Vijitha Sunanda
    308. Kumara, Kuda Udage Wijendra Wasantha
    309. Kumarasinghe, Nakandala Widyage
    310. Manatunga, Anoja Indrakumari (Ms)
    311. Manjula, Mathew Podiappuhamilage Punyakeerthi
    312. Nissanka, Ramani Keerthikumari (Ms)
    313. Ranasinghe, Mellewa Thanthirige Pradeep Chandana
    314. Samarakoon, Herath Mudiyanselage Donald Ravindra Herath
    315. Sellahewa, Raveendra Asoka
    316. Somathilaka, Henagge Sunil
    317. Tennakoon, Tennakoon Appuhamilage Kamani (Ms)
    318. Vidanapathirana, Lalitha Ranjith
    319. Weerasuriya, Prasanna Aravinda

      In Absentia

    320. Fernando, Panambarage Matin Josapath Tharusiri
    321. Vithyananthan, Kanapathipillai
    322. Wijesundera, Hapu Arachchige Ranjith Vasantha

       

       

       

      Convocation List - 21 September 1990

      1990EE1987321-357
      Final Year Electrical Field 1987
    323. Adikary, Adikary Arachchilage Sarath Ranawansa
    324. Ameen, Moheined Zubair Mohemed Fowzul
    325. Comester, Kurukulasudya GeoPey Ronald Fernando
    326. Dayaprema, Ganege Don Sanath
    327. De Mel, Suresh Jude Sincere
    328. Dharmabandhu, Manikku Badaturuge Upali
    329. Fernando, Ambaghage Hertial Gamini Rex
    330. Fernando, Sellapperumage Ioni Thushara (Ms)
    331. Fernando, Warnakulasooriya Joseph Affith Kirthie
    332. Goonetilleke, Merrille Godfrey Abeywickrama
    333. Gunasekera, Hiranya Ontla de Silva
    334. Jayaratne, Ranepurage Rohitha
    335. Jayasekera, Jayasekera Mudalige Kanishka
    336. Jayatissa, Palligoda Vithanage Indunil Priyantha
    337. Kekulawala, Thiromi Renuka (Ms)
    338. Kusum Shanthi, Kalawila Pathiranage
    339. Marasinghe, Sena Sri Jaliya
    340. Pathirana, Vajira Prasanna
    341. Peiris, Singankutti Achchiathukoralage Don Anura
    342. Perera, Bentara Liyanage Pradeep Priyadarsha
    343. Perera, Rajhiv Nimal
    344. Rajapakse, Rajapakse Mudiyanselage Athula Dayanath
    345. Rathnayake, Rathnayake Mudiyanselage Ajith Pushpa Kumara
    346. Ratnayake, Prasad Dimuth Brundo
    347. Sahabandu, Nilmini Udayanganee (Ms)
    348. Samaradiwakara, Diwakara Mohottalalage
    349. Samarasinghe, Vidana Gamage Don Chandana
    350. Satharasinghe, Champa Darshani (Ms)
    351. Seneviratne, Hapugoda skruchchige Raveendra Weeraparakkrama
    352. Seneviratne, SEunarasundara Seneviratne Muhandiramge Priyantha
    353. Weerasekara, Gunasena
    354. Weerasinghe, Yatagama Arachchige Shantha
    355. Wettasinghe, Nandana Suresh
    356. Wijesinghe, Imihamy Pathirennehelage Sarath
    357. Wijetilleke, Kariyawasam Katukoliha Gamage Vijitha

      In Absentia

    358. Abeygunawardana, Asoka Nalanda
    359. Jayakody, Adambarage Munasinghe

       

       

       

      Convocation List - 29 November 1991

      1991EEbatch358-380
      Final Year Electrical Field 1990
    360. Banneheke, Ranjith Ananda
    361. De Alwis, Nanayakkarawasam Alexander Vidanelage Mahinda
    362. De Fonseka, Gampalage Sanath Nishanta
    363. Edussuriya, Wasantha
    364. Fernando, Warnakulasuriya Felician Malraj
    365. Fonseka, Asoka Felix
    366. Janakantha, Marakkala Hennadige Chandima
    367. Jayatillake, Rohana
    368. Lionel, Sultanagoda Manage
    369. Pathiraja, Pathiraja Appuhamillage Ravindra Deshapriya
    370. Perera, Kalahe Arachchige Jagath Prasanna
    371. Perera, Withanage Don Ajith Prasantha
    372. Premathilaka, Mutukutti Arachchige Ravindra
    373. Rajamanthri, Hemantha
    374. Ranatunga, Ranatunga Arachchige Shantha Kumara
    375. Ranjith, Hewa Dewa Anil
    376. Swaminathan, Shivakumaran
    377. Weeratunga, Sisira Premalal
    378. Weeratunga, Weeratunga Arachchige Nimal
    379. Wijayapala, Wittanachchige Don Anura Senake
    380. Wijetunge, Gampolage Nandakumara

      In Absentia

    381. Ranawaka, Ranawaka Arachchige Patali Champika
    382. Witharana, Bandura Dileepa

       

       

       

      Convocation List - 14 December 1992

      1992EE381-408
      Final Year Electrical Field 1991
    383. Alwis, Alpeneris Mudiyanselage Ajith
    384. Ameenudeen, Lebbe Thamby
    385. De Silva, Deveni Guruge Nimal Shantha
    386. Fernando, Wannakuwattawaduge Cresentia Darshani Kumari
    387. Gunawardena, Jagath Chandrakeerthi Pujitha
    388. Hamza, Mohamed Mansoor Ameer
    389. Hewageegana, Deepthi
    390. Jayawardene, Don Patrick Priyanda
    391. Kumarawadu, Saman Priyantha
    392. Kumarihamy, Athapaththu Mudiyanselage Anula (Ms)
    393. Nalika, Majuwana Gamage Bandunie (Ms)
    394. Peiris, Pitigalage Sarath Prasanna
    395. Perera, Willoraarachchige Shiam Chandima
    396. Pinnaduwage, Prasad Srinika
    397. Priyantha, Wadana Haluge Susil
    398. Pushpakanthi, Holipitiyage Ramya (Ms)
    399. Rupasinghe, Rupasinghe Arachchige Priyantha Premalal
    400. Siyabudeen, Saly Lebbe Mohamadu
    401. Subasinghe, Kasturi Achchige Dharmasiri
    402. Subasinghe, Walpita Subasinghe Arachchige Harsha Kapila
    403. Suraweera, Sumudu Saman
    404. Wanniarachchi, Thejappriya Atulakeerthi
    405. Weeraratne, Palaketiyage Whal Indrajith
    406. Weerawardena, Weerawardena Arachchige Vijitha

      In Absentia

    407. Jayakody, Jayakody Arachchilage Vijitha Senani
    408. Jayasinghe, Herath Jayasinghe Muddlige Chintha Nlimini Herath
    409. Perera, JayaInghe Machchige Augustin Keerthi
    410. Ravichandran, Nadesan

       

       

       

      Convocation List - 22 December 1993

      1993EE409-444
      Final Year Electrical Field 1992
    411. Alahakoon, Don Saman Rienzie
    412. Attanayake, Janaka Pradeep
    413. De Lantis, Suriva Arachchige Missaka
    414. De Silva, Karunamuni Bimal Gamini
    415. Femando, Warnasuriya Mahamuthuwala Kankanamalage Dhammika Susantha
    416. Fernando, Lestruge Kapila
    417. Gamage, Sisira Kankanam
    418. Garusinghe, Garusinghe Dewage Nishantha Sunil
    419. Gunasekera, Rajagalgoda Gamage Pradeep Kanishka
    420. Gunathilake, Gunathilake Athukoralalage Nimal
    421. Jayatilleke, Udahenkande Lekamalage Yanaka Nayanapriya
    422. Jayawardena, Bemal Anuruddha Samaranayaka
    423. Jayawardhana, Pramith Rohan
    424. Jayaweera, Nandika (Ms)
    425. Kamburadeniya, Wickramasundara Wanigasooriya Muhandiramrallage Shakya Bandara Kosala Gunaratna
    426. Kumaranayaka, Magurawalage Anuruddba Pushpalal
    427. Mallikarachchi, Sajith Hemantha
    428. Muthumuni, Dharshana De Silva
    429. Nanayakkara, Agamge Kewthi Senamth
    430. Peiris, Handapangodage Jahan Chandima
    431. Perera, Amandakanda Arachchige Dhammika Ranjith
    432. Perera, Lokugonaduwage Deeranga Rajitha
    433. Perera, Palibawadana Arachchige Jude Palitha Kithsiri
    434. Priyanga, Gabadage Namal
    435. Priyantha, Galla Welialage Vajira
    436. Priyantha, Indikadulle Kankanamge Ajith
    437. Pushpa Kumara, Uyanawadu Chithrage Anura
    438. Samaraweera, Samaraweera Arachchige Don Annith Priyankara
    439. Sandasiri, Thuiyalage Nihal
    440. Udaya Kumara, Pathira Kankanange Ajith
    441. Vithanage, Ajith Privantha Nape
    442. Weeratunga, Nishantha Rohan
    443. Wickramaratne, Agampodi Janaka De Zoysa
    444. Wijethilake, Sanath Rohitha
    445. Wijetunge, Gampolage Punyakanthi (Ms)

      In Absentia

    446. Abayapala, Muthukuda Arachchige

       

       

       

      Convocation List - 17 October 1994

      1994EE445-474
      Final Year Electrical Field 1993
    447. Anura, Don Simon Kankanam Gamage
    448. Athukorala, Pathira Athukoralalage Rapjan Kumara
    449. Attanayaka, Suriya Mudiyanselage Rasika Kalum
    450. Bambaravanage, Amil
    451. Chandrakumara, Withanage Don Ananda Jayasiri
    452. De Silva, Enderwasam Gamage Saman Dinendra
    453. Dharmasiri, Ajantha Sujeewa
    454. Dissanayake, Dewamuni Dhammika Sujeewa
    455. Dompege, Dompege Don Upul
    456. Fernando, Madegamage Amal Premjith Chinthaka
    457. Ganegoda, Madduma Ralalage Ravindra Siri
    458. Goonatillake, Tuppahi Hemanthe Premalal
    459. Gunaratne, Ahangama Liyanage Pubudu Nishantha
    460. Jayasinghe, Jagath Anendra
    461. Jayawardana, Gardiye Mudiyanselage Chandana Pieris
    462. Jayawardana, Namalee Erandathi
    463. Jinadasa, Muthunacharige Damayanthi Chandani Srimathi Kumari
    464. Karunaratne, Karunakalage Udaya Prasanna
    465. Mahanama, Benthotage Nishan Chandana
    466. Mannapperuma, Mannapperuma Mohotti Appuhamillage Sudath Udaya Kumara
    467. Pathirage, Nandike
    468. Pitigalage, Ravindra Kumar
    469. Priyantha, Kadawatha Arachchilage Noel
    470. Siriwardhana, Ganga Kalyanarupa
    471. Vithanage, Prabath Manjula Ahangama
    472. Weerasinghe, Mahesh Lakshitha
    473. Wijetunge, Wijetunge Lokupitumpage Sanath Kumara
    474. Wimalendra, Randombage Sudath

      In Absentia

    475. Liyanage, Ajith Susantha Galle
    476. Udugampala, Prasad Kumara

       

       

       

      Convocation List - 30 January 1995

      1995EE475-4961991-92
      Final Year Electrical Field 1994
    477. Dias, Kariyawasatn Majuwana Gamage Upul Ravindra
    478. Gamage, Madhura Disnaka
    479. Halwatura, Rohana Parakrama
    480. Jayalath, Kodituwakku Arachchige Don Chandana
    481. Jayalath, Wefiwattage Nishantha
    482. Jayasiri, Edirisinghe Arachchige Upali
    483. Kularatne, Pragathi Nalaka
    484. Kumara, Kankanamge Sujeewa Sudesh
    485. Malinpallpa, Thushan
    486. Midigaspe, Samitha Himakara
    487. Perera, Jayasooriya Kumarage Joseph Mohan Wasantha
    488. Perera, Kankanamalage Kamal Purodha
    489. Piyasiri, Hettiarachchi Appuhamilage Don Wasantha
    490. Pradeep, Kankanam Gamage Dhammika
    491. Priyadarshana, Weerasuriya Pathiranage Kapila
    492. Ranasinghe, Ajitha Ranaraja
    493. Ranawaka, Ranawaka Arachchige Wijaya Sri Abhaya
    494. Rohan, Hewa Durage
    495. Seneviratne, Shiran Pathmitha
    496. Suraweera, Don Dimuthusiri Dishakirthi
    497. Susantha, Mummullage Wasana
    498. Wijekoon, Vajira Bandara

       

       

       

      Convocation List - 11 December 1995

      1995EE497-531
      Final Year Electrical Field 1995
    499. Ariyarathna, Dissanayake Mudiyanselage
    500. Atapattu, Prabath Hemantha
    501. Bandaranayake, Haluwana Mudiyanselage Sanjaya
    502. Chandana, Thotawatta Bandulage Sumith
    503. De Silva, Peththadurage Shasththri Narendra
    504. Dharmasiri, Gardi Heawawasam Badugamage Lalith
    505. Fonseka, Panambarage Anton Jagath
    506. Gamage, Nissanka Haththotuwe
    507. Janeth, Vitiyala Vidanage
    508. Jeyanth, Yogarathnam
    509. Kalansooriya, Asela Srinath
    510. Kanthi, Jayaweera Kankanamge
    511. Karunathilake, Subasinghe Arachchige Janapriya
    512. Kodagoda, Kodagoda Ranadheera Sarath
    513. Kumara, Dickmadu Godage Sumith
    514. Nanayakkara, Dammika Ajith Javatilaka
    515. Nayanakumara, Wijepala Mohottalalage Dharmasiri
    516. Niriella, Upul Dhammika
    517. Palihawadana, Sarath
    518. Perera, Kanahela Bandaralage Manjula Ignatius
    519. Perera, Kurukulasuriyage Sunanda
    520. Perera, Pathirage Indra Aruna Santha
    521. Perera, Sinnaththommelage Emard Ravindra Muthumal
    522. Perera, Thommage Dilan Rajeeva
    523. Rathnayake, Rathnayake Katuarachchilage Janaka Kumara
    524. Rodrigo, Pulahinge Rohan
    525. Samankumara, Jayawardena Mudiyanselage
    526. Sirisena, Mahadurage Maheel Srimantha
    527. Tennakoon, Tennakoon Mudiyanselge Mahnda
    528. Thenuwara, Duminda Hiran
    529. Tilakaratne, Anuruddha
    530. Wahalawatta, Manoj Chinthaka
    531. Weerawardena, Ushantha Mahinda
    532. Wijesekara, Mallawa Weerage Ajith Chandana
    533. Wijeyasinghe, Ruwan Kantha

       

       

       

      Convocation List - 17 December 1996

      1996EE532-569
      Final Year Electrical Field 1996
    534. Adikari, Don Lalith Dilran
    535. Ariyathillakka, Wepitiyage
    536. Chandrasegaram, Murugesu
    537. Chandrawanka, Kottal Badde Vidanelage Jagath
    538. Dayananda, Kaluappuwa Hennedige
    539. De Silva, Tharukara Sudath Priyantha
    540. Dharmasiri, Kachchakaduge Sumith Ruwan
    541. Fernando, Kiriwitige Thushari
    542. Fernando, Muthuthanthrige Marius Chaminda
    543. Gunasekara, Hadapangoda Mudalige Don Thusitha
    544. Gunasekera, Hadapangoda Mudalige Don Jagath Rohana
    545. Hettiarachchi, Chandima Janaka
    546. Jayakody, Jayakody Ralalage Keerthy
    547. Jayawardana, Jagath
    548. Jayawardena, Chandrika Dias Manamperi
    549. Kalupahana, Ayesha Dilrukshi
    550. Kodagoda, Jayamini
    551. Kumara, Loku Galappathtige Samantha Athula
    552. Kumarasinghe, Ellalahewage Damitha
    553. Kumarawadu, Sisil Priyantha
    554. Manatunga, Manatunga Mudayanselage Suratissa
    555. Munasinghe, Lalitha
    556. Munasinghe, Sudath Rohan
    557. Nanayakkara, Dehigaspe Patabendige Thrishantha
    558. Perera, Uduwa VIdanage Venura Kaniska
    559. Periyapperuma, Champika Viraj Kumar
    560. Pushpakumara, Kapuge Don Neel Chamara
    561. Ranasinghesagara, Janaka Chamith
    562. Samarasekara, Mulugunage Buddhika Sanjeeva
    563. Sarathchandra, Paddukka Vidanalage Gammini
    564. Senanayake, Senanayake Arachchige Prabatth
    565. Seneviratne, Baranduwe Kankanamalage Chaminda Chinthaka
    566. Siriwardena, Ukwattage Don Chumith Chandana
    567. Udawatta, Udawatta Kankanange Don Lanka Pankaja
    568. Udayakantha, Pulukkuttige Chandima Perera
    569. Wickramasinghe, Laleendra Manawadu
    570. Wijerathne, Lakshita Sanjeewa
    571. Wijesinghe, Don Ravindra Lal

       

       

       

      Convocation List - 26 May 1998

      1998EE570-6141997
      Final Year Electrical Field 1997
    572. Amaradiwakara, Hewavithanage Sanjeewa Jayanatha
    573. Bamunuarachchi, Bamunu Arachchige Tenson
    574. Bandulahewa, Ranjith Sandhyasiri
    575. Bimal, Lokuliyanage Punsiri
    576. Bombugala, Bombugala Arachchige Warna Priyantha
    577. Chandrasena, Kananke Liyanage Waruna Lasantha
    578. Costa, Wijendramestrige Kanishka Roshan
    579. Dharmasena, Udugahapattuwage Don Vipula Sanjeewa
    580. Elvitigala, Visakha Kumari
    581. Fernando, Sattambirallage Sudath Namal Priyankara
    582. Gamage, Rasika Sadunmal
    583. Gunatilaka, Mervi Nishanta
    584. Hemaratne, Jasinhage Don Kishantha Ganga
    585. Hemaratne, Jasinhage Don Sanjeeva
    586. Indranatha, Ellawala Kankanange
    587. Inpanathan, Vigneswaramoorthy
    588. Jayasinghe, Jayasinghe Arachchige Buddhika Dananjaya
    589. Jayawickrama, Yogama Ralalage Laksumana
    590. Kudaligama, Kudaligama Vithanage Samudra Madhavi
    591. Lakshminarayanan, Anantha Ganesha Sarma
    592. Mallawarachchi, Yashas Wanshadeepa
    593. Mayadunne, Wani Oluka
    594. Munasinghe, Munasinghe Arachchige Aruna Mahesh Sathischandra
    595. Obadage, Kaushal Chandika
    596. Patabendige, Nishantha Saman Kumara Jasenthu
    597. Perera, Linthotage Dushantha Lochana
    598. Pradeeban, Thuraisingham
    599. Priyathilaka, Hewa Dewa Susantha
    600. Rajarathna, Yatawarage
    601. Rajendram, Mally
    602. Ranasinghe, Ovitigamwe Pathiranage Ibushara Chinthaka
    603. Ranawaka, Ranawaka Achchige Lalith
    604. Sapumanage, Nilantha Chameekara
    605. Selvanathan, Nadarajah
    606. Sivapokaran, Thangarajah
    607. Srikanthan, Kanagaratnam
    608. Suriyaarachchi, Kumudu Mahilal
    609. Wachamambe, 3T Wanagamage Hemantha
    610. Waduge, Prasad
    611. Walpola, Anoma Upendranath
    612. Weniwelkola, Kodippuli Thanthillage Dona Sudharma Hemali
    613. Wickramaratne, Herathkumara Subashni
    614. Wijayawardhana, Gamage Ravikantha Sumedha

      In Absentia

    615. Lasantha, Egodawatte Arachchige Don Ravin
    616. Parakrama, Subadra Kankanamalage Thusitha

       

       

      Convocation List - 09 December 1998

      1998EE615-660
      Final Year Electrical Field 1998
    617. Adikaari, Adikaari Appuhamilage Damitha Thilanga
    618. Amarawickrama, Himanshu Akhila
    619. Athukorala, Uduwana Athukoralalage Don Ravindra
    620. Chandana, Ambalangoda Liyanage Sudath
    621. De Silva, Manikkuwahandi Thushara Krishanthi
    622. De Silva, Rannnuni Jayantha Sri Lal
    623. De Silva, Weerakkodi Nihal Harischandra
    624. Deerasinghe, Arachchige Chandima Hemapala
    625. Devasurendra, Prabhath Chinthana
    626. Dias, Ranawaka Lekannge Indica Kanthilanka
    627. Dissanayake, Pelpolage Pujitha Chaminda
    628. Diyunuge, Chandranandana
    629. Epa, Duminda Janaka
    630. Eranjeewa, Arachchi Appuhamilage Thusith
    631. Gunasekara, Viral Ravindra
    632. Gunawardana, Kosala Indraji Mendis
    633. Gunawardena, Prabodha Geethanjana Abeyweera
    634. Hapuarachchi, Subhani Sannanlatha
    635. Hewanadugala, Gavinda Chandima
    636. Hewawasam, Hewawasam Yakupitiyage Aruna
    637. Jayanetti, Tilakaratna Tushara Dilruk
    638. Jayasinghe, Nirosha Rukmal
    639. Jayasundara, Jayasundara Imihamillage Dhammika
    640. Jayasundera, Dandunnage Don Udara Sampath
    641. Jayaweera, Jayaweera Patabendige Madhura Sanjeeva
    642. Kalugalage, Indika
    643. Kandeepan, Kandiah
    644. Karunatilaka, Peduru Hewa Krishanthi Indika
    645. Keerthiratna, Perumbada Gedara Indika Sudath
    646. Kumara, Munasinghe Arachchige Shantha
    647. Kumarasinghe, Kumarasinghe Katunayaka Appuhamilage Samantha Dammika
    648. Kuruppu, Chinthaka Lalith
    649. Manohara, Indippili Gamage Janaka
    650. Muthugala, Wickramage Vijitha Kumara
    651. Peiris, Ambalangoda Waduge Sachitra
    652. Perera, Mallika Arachchige Jagath Sampath Priyadarshana
    653. Ranasinghe, Sajeewa Pahan
    654. Rathnayake, Liyanage Roshan Priyanka
    655. Saparamadu, Dolawatta Don Gardi Atapattuge Chandana Waidyarathna
    656. Senaratne, Priyanka Sumudu
    657. Sirisooriya, Ambanage Priyantha Wickrama
    658. Sumathiratna, Walahewage Chamila Chandrakanthi
    659. Wasantha, Kumarawadu Sawmya
    660. Weerasekara, Weerasekara Mudiyanselage Madhawa Kamalajeewa
    661. Weerawardane, Thushara Lanka
    662. Wickramaratne, Lalith Sirisoma

       

       

       

      Convocation List - 2 November 1999

      1999EE94661-710
      Final Year Electrical Field 1999
    663. Asuramanna,Indika Thushara
    664. Atapattu,Atapattu Kankanamalage Pratapa Mahesh
    665. Babujee,Sellathurai
    666. Bandara,Dassanayaka Mudiyanselage Nadun
    667. Capilan,Ramalingam
    668. Chaminda,Hewa Dewundarage
    669. Dabere,Prangige Sampath Darshana
    670. Dahanayake,Uditha Nishantha
    671. De Silva, Agampodi Damitha Darshana
    672. De Zilva,Anton Russell
    673. Dhammika,Dhodampage Roshan
    674. Fernando,Galkissage Jim Nalin
    675. Fernando,Sampathawadluge Sumedha Arunaka
    676. Fernando,Subasinghe Arachchige Guy Dinesh
    677. Goonethilleke,Chandima Wijesinghe Senevirathne
    678. Gunawardena,Withanage Saminda Niroshan
    679. Hemachandra,Kamasooriya Ragalage Saman Priyantha
    680. Hettiwatte,Niranjan Panduka
    681. Hewamana,Chaminda Tharaka
    682. Jayalath,Jayalath Hewa Pathiranalage Upul Kumara
    683. Jayatillake,Maddumage Samitha Eshan
    684. Jayaweera,Jayasinghage Don Chatura
    685. Kumar,Thangavel Suresh
    686. Liyanaarachchi,Prabhath Sanjeewa
    687. Liyanapathirana,Udaka Damith
    688. Nanayakkara,Jagodage Chandana
    689. Nandasena,Heeralu Pathirennehelage Indika Pradeep
    690. Nazeer, Abdul Majeed Abdul
    691. Pakirathan,Thirunavukkarasu
    692. Palayangoda,Prasad Champike
    693. Perera,Kurukulasuriya Sam Prasanna
    694. Prabahar,Annalingam
    695. Prasanna,Wetiyapolage Don Manoj
    696. Punchihewa,Nalinda Thushara Gardi
    697. Rajkumar,Ganeshalingam
    698. Rodrigo,Vitharanage Saminda Divad
    699. Rupasinghe,Hema Prabath Raweendra Kumara
    700. Sandagomi,Thalpawila Kankanamge Jeewapadma
    701. Seetharam, Sivam
    702. Sumathiratna,Walahewage Chamila Chandrakanthi
    703. Susantha,Ganithage Jagath
    704. Thiruvarul,Nadarasa
    705. Udugampola,Udugampolage Nishad Kalhar
    706. Unantenne,Roshan Bandara
    707. Viraj, Andrabadu Kurundu Patabendige
    708. Weerasekara,Indika Kumudusadara
    709. Wickramanayake,Dhammike Saranath
    710. Widyaratne,Lesly
    711. Wijesekara,Dona Yasomalie Tharangika
    712. Wijesiriwardhana,Kishani

       

       

       

      Convocation List - 15 March 2001

      2001EE1999-00711-756
      Final Year Electrical Field 2000
    713. Ajmal, Abdul Majeed
    714. Amarasinghe, Lokukalatuwawage Yasakantha Chaminda
    715. Ariyaratne, Wijesinghe Kaluarachchige Dilhani
    716. Asanka, Parana Palliya Guruge Dinesh
    717. Bagawandas, Arjun
    718. De Seram, Edirisuriya Mohottige Sudharshan Samantha
    719. De Silva, Lindamulage Pradeep Sampath
    720. De Silva, Wenaidawaduge Kapila Damindra
    721. Dinaratna, Mahesh Pandula De Silva
    722. Fernando, Totage Manoj Koshala
    723. Ganegoda, Sameera
    724. Ganepola, Vajira Suminda
    725. Gunathilaka, Yashanthi Shehara
    726. Gunatunga, Kosgodage Anura Indragith
    727. Gunawardane, Gangoda Gamage Dayan Shameera Abeysiri
    728. Hinidumage, Sankha Tharani
    729. Jayantha, Waduthanthri Nandana
    730. Jayasekara, Kodithuwakku Arachchige Sirinatha Nandaka
    731. Jayasekara, Kodithuwaku Yamuna Bathiya De Silva
    732. Jayasinghe, Ruwani Pradeepa
    733. Jayatilaka, Karannagodage Don Himal Chandika
    734. Jayaweera, Hewa Gajamange Prasangika Samanmalie
    735. Kanchana, Lokuhetti Arachchige Deepal
    736. Kariyawasam, Kariyawasam Athukoralage Don Sid Sampath
    737. Kulatunga, Suduwa Dewage Pradeep Sri Suranga
    738. Liyanage, Harsha Sanjaya Ambalangoda.
    739. Maddumarachchi, Sanjaya Anuradha
    740. Manchanayake, Manchanayake Appuhamilage Anuja Pradeeptha
    741. Padmajeewa, Agam Podige Anil
    742. Pathberiya, Rukshika
    743. Perera, Lasantha Bernard
    744. Perera, Uswatte Liyanaralalage Shyama Chandani
    745. Ponweera, Yasas Samantha Dhanawantharie
    746. Rathnayake, Rathnappulige Chaminda Amil
    747. Sampath, Hewa Wellalage Pubudu
    748. Shantha, Perumpuli Arachchige Nimal
    749. Shirazi, Mohamed Nizam Mohamed
    750. Silva, Hettige Cyprian Chaminda
    751. Unagolla, Unagolla Dewage Channa Sameera
    752. Vithanage, Buddika Prasanna
    753. Vithanage, Nerosh Nelumkumara Nabadawa
    754. Wanniarachchi, Indika Upendra
    755. Wasantha, Gunasinghe Ariyage
    756. Wedage, Gimhana Kokila
    757. Wickramarathne, Dodangodage Manuja Anuruddhika
    758. Wickramasinghe, Susiri Sampath

       

       

       

      Convocation List - 14 May 2002

      2002EE757-80496
      Final Year Electrical Field 2001
    759. Abeysundara, Subaddava Kankanamalage Chathuranga Sandakelum
    760. Amarasena, Dommanige Ajith Priyanka
    761. Amarasinghe, Madduniage Sobasrl Man
    762. Arambage, Waruna Indika
    763. Dahampriya, Hewa Kankanamge Sujeewa
    764. Darshana, Molligoda Liyanaarachchige Don Daminda
    765. De Alwis, Dissanayakage Sudarshan Niroshaka
    766. De Silva, Gamhewage Indika Devendra
    767. De Silva, Hidda Marakkala Jeewantha Sanjaya Predeep
    768. De Silva, Widanage Don Jithendra Mahesh
    769. Dharmabandu, Thanthulage Nilanga Dhaneshvi
    770. Dinamulla, Dinamulla Kankanamge Amala Madawl
    771. Dissanayake, Priyantha Samankumara
    772. Fernando, Hemba Geekiyanage Indika Jayantha
    773. Fonseka, Panamberage Sampath
    774. Gamage, Sudarshan
    775. Gunasekara, Mahamebdra Balasuriyage Chamara Muditha Kalum
    776. Gunathilake, Ginigaddarage Don Aruna Laksiri
    777. Hemachandra, Thalpavila Kankanamge Ganakeshwara Lankachandra
    778. Herath, Herath Mudiyanselage Kanchana Sanjeewa
    779. Jinadasa, Sembukutti Arachchige Punsiri Jinadasa
    780. Karunaratne, Magedara Gamage Kosala Harindra
    781. Kularatna, Jagodige Punyajith
    782. Kumara, MadUrapperuma Arachchige Sanath
    783. Laksiri, LokU Bahithige Nandika
    784. Liyanage, Thushara Priyadarshana Kulasing
    785. Mudannayake, Karunaratne Mudiyanselage Chatura Prasanna
    786. Nanayakkara, Januka Srinath
    787. Pathiranage, Chandima Dedduwa
    788. Piyadasa, Janage Don Anuradha Indika
    789. Priyadarshana, Munaweera Kankanamge Asanga
    790. Pushpakumara, Walgama Ranasinghe Arachchi lage JayaIath
    791. Selvarajah, Kirusnapillai
    792. Senaratne, Uduwara Gayan Sameera
    793. Sivathas, Nanthagopal
    794. Subhashini, Hewa Buluwanage Ashoka
    795. Thibbotuwawa, Rajakaruna Mudalige Prasad Sanjeewa
    796. Waruna Namal, Thalpe Haputantrige
    797. Wickramarathna, Manimeldhura Tharanga Anuruddhika Perera
    798. Wickramasinghe, Vithanage Weera Ajantha Thushara
    799. Wickramasinghe, Wickrama Arachchige Niluka Amali
    800. Wijeratne, Nammuni Arachchige Sanka
    801. Wijesinghe, Hapu Arachchige Samitha Chandana
    802. WiJeweera, Don Gayan Prabath
    803. Withana, Gonagala Withanage Nirosha
    804. Withanage, Ruchira Renuka
    805. Arambage, Waruna Indika
    806. Mudannayake, Karunaratne Mudiyanselage Chatura Prasanna

       

       

       

      Convocation List - 23 April 2003 morning

      2003EE805-853morn
      Final Year Electrical Field 2002
    807. Abeygunawardhana, Pradeep Kumara Wijesekara
    808. Abeykoon, Abeykoon Mudiyanselage Harsha Sameera
    809. Abeysundara, Dharshana Chamindalal
    810. Arachchige, Lidula Nilakshi Widanagama
    811. Aravinthan, Ampikathsan
    812. Aravinthan, Visvakumar
    813. Balamuralii, Balasubramaniyam
    814. Bulathgama, Shamith Thilangana
    815. Dayananda, Prathapasinghage Ranindu Dilruwan
    816. Dayaratne, Deegoda,Gamage Niroshinie
    817. Dhanapala, Vajira Malinda
    818. Dissanayaka, Dissanayaka MudiyanselageAnuradha Priyadarshana
    819. Divitotawela, Alagakkonara Chaminda
    820. Fernando, Udugampolage Anton Roshan
    821. Fernando, Bomiriyage Nadika Rasanga
    822. Gunarathne, Loku Withana Champika
    823. Gunatillaka, Mestiyage Don Paduma Ravindra
    824. Jayadarshana, Bentota Kankanamgamage Arjuna Vikum
    825. Jayakody, Janaka Chandana
    826. Jayawickrama, Sampath Suddrikku
    827. Kaluarachchi, Amal Indika
    828. Karawita, Karawita Widanelage Don Chandana Nishantha
    829. Kothalawala, Kirihen Kothalawalage Lalin Shasipriya
    830. Kumara., Mudun Kotuwage Sumana Chaminda
    831. Kumarathasan, Vaithilingam
    832. Magalla, Deepal Dhammika
    833. Maldeniya, Ruwan Thushara
    834. Nareshkumar, Kandasamy
    835. Perera, Kariyapperuma Athukoralage Shehan Nilusha
    836. Perera, Halihinghe Eranga
    837. Perera, Totagoda Gamage Lumindea Leshan
    838. Premaruban, Elayathamby
    839. Priyadarshana, Bentota Mallawa Arachchi Thushara
    840. Pushpakumara, Suriyaarachchi Kankanamalage Sanjeewa
    841. Rajakaruna, Kumarasinghe Irsula Abimanyaya Perera
    842. Ramanathapillai, Jeyanthi
    843. Rifai, Segu Madar Mohamed
    844. Senaratne, Rajinda Suresh
    845. Siriwardena, Kadinappulige Kanchana Weerabahu
    846. Sivabala, Arumugam
    847. Varatharajah, Koushaly
    848. Vitharana, Rangika Ushani Hakmana
    849. Warnakulasuriya, Kapila Manjuia
    850. Weerakoon, Chaminda
    851. Weerapperuma, Dangedara Gamage Damitha Sri Nilanga
    852. Weeraratna, Indunil Maduka
    853. Wickramasinghe, Gayan Thivanka
    854. Wijerathne, Bethmage Dona Sarani Prathibha
    855. Wijesinghe, Rajapaksha Mohottige Deepal Susantha

       

       

       

      Convocation List - 23 April 2003 Afternoon

      2003EE2002854-898Afternoon
      Final Year Electrical Field 2002/03
    856. Abeysekara, Dasan Manjula
    857. Abeysekera, Prasanka Kosala
    858. Amarasinghe, Amukotuwe Gedara Lasitha Hemapriya
    859. Angammana, Angammana Mohottige Chitral Jayashanka
    860. Dassanayake, Chandika Lasantha
    861. De Silva, Kariyawasam Thanthirige Samanthie Prabuddhika
    862. Dharmasiri, Singakkuli Arachchige
    863. Edirisinghe, Edirisinghe Mudiyanselage Chaminda Prasad
    864. Gunawardhana, Chathura Asanka Amarasiri
    865. Harinath, Puwakkatiya Kankanamge Eranda
    866. Herath, Chandima Darshani
    867. Hettiarachchi, Yasan Srikula Kulathunga
    868. Indrajith, Wanni Arachchi Kankanamge Thushara
    869. Jayamuni, Sooriarachchi LiyanaYapa Don Priyashantha
    870. Jayaratna, Kankanamalage Chaminda Rukshan
    871. Jayatunga, Jayatunga Vitharanage Upuli Priyadarshani
    872. Jayawardana, Pathum Liyana
    873. Jeyagobikrishna, Sivagnanasundram
    874. Kariyawasam, Loku Gamage Padmal
    875. Karunaratna, Henaka Rallege Chathura Sidaththa
    876. Kumarasinghe, Ravindramal Lakpriya
    877. Liyanagamage, Upul Dhanuka
    878. Mahakalanda, Indrajanaka
    879. Maheepala, Bamunu Arachchige Priyanka Nalin
    880. Nishantha, Thotupitiyage Nevil
    881. Perera, Mampe Vithanage Kasuni
    882. Priyankara, Meegasdeniye Kankanamge Chandana Tilina
    883. Rajakaruna, Pulinda Dharshan
    884. Ranasinghe, Pusshewala Hewage Lasith Janaka
    885. Rikaz, Mohamed Hussain Mohamed
    886. Rodrigo, Weliwitage Don Asanka Sanjeewa
    887. Salgado, Merennage Rukshan Nimantha
    888. Seyon, Kandasamy
    889. Shammika, Akurugoda Nakathige Mahesh
    890. Shantharahavan, Thangathurai
    891. Sirimanna, Uvini Imaya
    892. Tennakoon, Sankika Madhavi Kumari
    893. Vidyaratna, Sanjeev
    894. Wanigasekara, Malkosh Rampola
    895. Warusapperuma, Warusapperuma Kankanamalage Mahesh Prasanna
    896. Weerasekara, Jayalath Mudiyanselage Chandana Arunashantha
    897. Weerasinghe, Sudath Roshan
    898. Welendawe, Tissa Kantha
    899. Wijesena, Kalu Arachchige Indika
    900. Wimalasena, Jamburegoda Gamage Hasanga

       

       

       

      Convocation List - 18 March 2004

      2004EE1998-99EEIsIt2004899-949
      Final Year Electrical Field 2003
    901. Amarasiri, Keerawella Patabandige Padmal Mahesh
    902. Ariyadasa, Diana Kawshini
    903. Bogahapitiya, Aravinda Samantha
    904. Cassim, Fathima Shiroza
    905. Chinthaka, Athukoralalage Kushan
    906. Damayanthi, Rathnayaka Mudiyanselage Thushara
    907. De Silva, Gehan Ranil
    908. Dematagolla, Kankanamalage Ruvini Sudharma
    909. Ekneligoda, Nishantha Chaminda
    910. Gamage, Nalaka Sanjeewa
    911. Gamage, Nuwan Surange Dodampe
    912. Gunasekara, Rathnayake Mudiyanselage Sunanda Jayalath
    913. Gurusinghe, Dinesh Rangana
    914. Herath, Wanniunnehele Chaminda Kumara
    915. Idamegama, Ratnayake Mudiyanselage Deshapriya Chandana Bandara
    916. Illangakoon, Achintha Rohan
    917. Jagoda, Jagoda Arrachchige Ishari Tharanga
    918. Jathunanthanan, Jeyarajah
    919. Jayawardana, Pathirannahelage Kenath Lakmal
    920. Kandeepan, Sithamparanathan
    921. Karawita, Amila Madu Shirantha
    922. Kesavan, Murugesu
    923. Lakmana, Lakmana Arachchige Warnani Poornima
    924. Landerz, Niroshen Ranjith
    925. Lathsara, Malagoda Pathiranage Dileepa
    926. Liyanage, Prasanna Wijesekara
    927. Niroshan, Dobhawala Patirannehelage Iranga
    928. Opathella, Ganehi Kankanamlage Chandrabhanu
    929. Pathiraja, Chinthika
    930. Perera, Matharage Hasath Chandika
    931. Perera, Kankanige Nuwan Dileepa
    932. Perera, Liyanage Shermal Ishara
    933. Ranasinghe, Ranasinghe Arachchige Dinesh Suranga
    934. Ranathunga, Ranathunga Arachchillage Amila Sampath
    935. Ranatunga, Arachchillage Upeka Sanjeewa
    936. Senaviratne, Nipuni Aparna
    937. Sirisena, Nabadawa Hewage Kosala Lalith
    938. Subasinghe, Bandula Suwanna Kumari
    939. Suhinthan, Maheswararajah
    940. Sumanasekara, Ratnayaka Mudiyanselage Shaminda Manujaya Bandara
    941. Sumanasinghe, Ulupan Gamaralalage Asanka
    942. Suriyaarachchi, Don Hiranya Ravipriya
    943. Thayalan, Sivapaleswararajah
    944. Thishokumar, Kandasamy
    945. Vitharana, Jayarajitha Alahapperuma
    946. Wagaarachchige, Danushka Amila Erandhaka
    947. Weerasingha, Amila Alwis
    948. Wickramasinghe, Wickramasinghe Appuhamillage Sandun
    949. Wijeratne, Chanura
    950. Wimalasena, Nanayakkarawasam Karijjawattage Ranishka Yasanga
    951. Wimalasiri, Gode Hewa Chamin Krishantha

       

       

       

      Convocation List - 11 March 2005 Morning

      2005EE950-998Morning
      Final Year Electrical Field 2004
    952. Amarasekera, Patikiri Arachchige Sanjaya Daminda
    953. Amarasinghe, Damitha
    954. Atapattu,Tharindu
    955. Chandrasena, Amanda Dhammika Gamini
    956. De Silva, Jasinthu Liyana Pandula
    957. Dissanayake, Dissanayake Mudiyanselage Janitha
    958. Dissanayake, Dadigamuwage, Thusitha Dhamma
    959. Dissanayake, Lakmini Kumari
    960. Faizal, Cader Mohamed
    961. Fernando, Samarappulige Ranil Manjula
    962. Fernando, Sajeevani Aloka (Ms)
    963. Gnanarathna, Udana Niranga
    964. Gunasekara, Hetti Kankanamalage Manjula
    965. Hemapala, Kullappu Thantrige Manjula Udayanga
    966. Ilukkumbure, Sri Parakrama Indika Damayanthi (Ms)
    967. Jayasekara, Anandasefti Gamaethiralalaya Buddhika Prabhath
    968. Jayasiri, Devage Don Awantha Swarnathilaka
    969. Jayasundera, Jayasundera, Mudalige Krishan Eranga
    970. Jeyashanker, Sothilingam
    971. Kandiah, Ganka (Ms)
    972. Karthickeyan, Andiappu
    973. Karunarathne, Mallawa Arachchige Charitha
    974. Kumarasinghe, Charnath Devanmini
    975. Lakmal, Devamuni Adikaramge Nirosh
    976. Mahadanaarachch,Viraj Pradeep
    977. Narangoda, Narangoda Appuhamillage Prasanna Sumudu Kumara
    978. Navarathne, Navarathne Pathiranage Sanjaya Kumara
    979. Paranavithana, Probodha Tharangani (Ms)
    980. Piratheepan, Thangarajah
    981. Pratha, Sabalingam
    982. Priyanga, Kumistheru Arachchige Manoj
    983. Rathnayake, Rathnayake Mudiyanselage Jaliya
    984. Samsoodeen, Purvis
    985. Silva, Arumadura.Givantha Priyasade
    986. Siriwardana, Solanga Arachchige Prasad Chaminda
    987. Sudarsan, Subramaniam
    988. Suren, Shanmugalingam
    989. Susewhewa, Dasun Lakpriya
    990. Thotawatta, Ruwan Thanuja
    991. Thushara, Hapuachchige Kelum
    992. Thushara, Rajasinghe Madclurna Hettige Lasan
    993. Vengadesan, Sathsanamoorthy
    994. Vijithananda, Swarna Kumara
    995. Wanaguru, Don Chandana
    996. Weerakkody, Thilina Madushan
    997. Wickramasekara, Narasinghe Arachchilage Jagath Lal
    998. Wickramasinghe, Amila Suranga
    999. Wickramathilaka, Godagedara Arachchillage Manjula Dharmasri
    1000. Yasapalitha, Thibbotuge Jayal Erandra

       

       

       

      Convocation List - 11 March 2005 Afternoon

      2005EE999-1048Aft
      Final Year Electrical Field 2004/05
    1001. Abeyruwan, Saminda Wishwajith
    1002. Ameer, Mohamed lhlaas Sadarn
    1003. Amila, Punchiwedikkarage Don Gratian
    1004. Asanka, Lokuhela Pitiyage Gayan
    1005. Boteju, Gonsalbotejuge Niranjan Hilary
    1006. Chandrasekara, Bambarawane Liyanage Rathsara Nalinda
    1007. Colombage, Dona Maduka Hansani (Ms)
    1008. De Silva, Thuiyahandi Yushan Naleendra
    1009. De Silva, Mawanane Hewa Rishan Harish
    1010. Dissanayake, Indika
    1011. Ediriweera, Sameera Haraprasad
    1012. Fernando, Maddumage Chamila Ayendra
    1013. Fernando, Laksirimudalige Amila Sampath
    1014. Gunaratne, Kuttapitiye Gedara Chamira Buddhika
    1015. Gunawardhana, Hetti Achchige Don Nawoda Priyadarshana
    1016. Hettiarachchi, Imali Thanuja (Hs)
    1017. Imbulana, Kuruwita Arachchige Vasitha Asiri
    1018. Indatissa, Asitha Sanjaya
    1019. Indrasiri, Galbokke Hewage Prasad Menaka
    1020. Jayawardena, Sabaragamu Ralalage Manu Priyanga
    1021. Lloyd, Chanaka Prasaraka
    1022. Malaviarachchi, Kekunawela Abeywickrama Malaviarachchi Kankanige Gayan Anuradha
    1023. Manatunga, Manatunga Mudiyanselage Asela Sampath
    1024. Masinghe, Waruna Devinda
    1025. Peiris, Lasitha Ranjeewa
    1026. Perera, Lihinikadu Arachchige Aruna Nalin
    1027. Perera, Mahamarakkala Kurukulasuriya Patabandige Swetha Cyril
    1028. Perera, Ushettige Dilan Festus
    1029. Piyathilaka, Jayaweera Mudiyanselage Lasitha Chandana
    1030. Prasanna, Dewalamulla Pathiranage
    1031. Prasanna, Liyanage Chandika
    1032. Sandagiri, Chathura Aravinda
    1033. Siriwardena, Kurugama Aruna Prasanga
    1034. Sivasatheesan, Sivasothy
    1035. Soysa, Warsha Hannedige Indika Darshana
    1036. Suduge, Uditha Priyanka
    1037. Talbad, Paramanayagam Roger
    1038. Thantirimudalige, Sidantha John Don
    1039. Tharanga, Hendalage Don Sanclika
    1040. Tharanga, Suriya Hewage Nuwan
    1041. Thotagamuwage, Shyarn Sandaruwan Kawshalya
    1042. Upendra, Galwalagama Aratchige Anushka
    1043. Uthayashanger, Sivanathan
    1044. Vitharana, Udayanga Bamunusinghe
    1045. Wijekoon, Manusha Priyanth Atapattu
    1046. Wijesinghe, Wijesinghege Terance Prebhasara
    1047. Wimalaratne, Miyanakolatenne Hewage Dhammike
    1048. Wimalsena, Nanayakkarawasam Karijjawattage Rajika Prasanga
    1049. Yaheya, Gnei Fazleena (Ms)
    1050. Yapa, Kushantha Indika

       

       

       

      Convocation List - 15 March 2006

      2006EE2001-021049-1096
      Final Year Electrical Field 2005
    1051. Abeyrathna, Abeyrathna pathirannehelage Pahan
    1052. Achintha, Wickramarathna Gunasekara Adipa
    1053. Amarakoon, Eranga Upul
    1054. Bulathsinhala, Upul Indika
    1055. Chanaka, Mallikarachchige
    1056. Chandrika, Wijesinghe Muhamdiramge
    1057. Deneskumar,Thanabalasingam
    1058. Dharmasena, Panagoda Vidanelage Jathya
    1059. Ganakesavan, Thiagarajah
    1060. Gunawardhana, Thilini Chamika Dilangani Abeywickrama
    1061. Herath, Pinnawala Appuhamillage Padmalal Maheesha
    1062. Jayawardhana, Ruvini Sewwandi Liyanage
    1063. Karunaratna, Duleepa Narada Wickramanayake
    1064. Kothalawala, Thuresha Rangani
    1065. Lekamwasam, Neluwa Liyanage Nayana Nevil
    1066. Liyanage, Manoj
    1067. Liyanage, Mlinda Kasun
    1068. Mahakumarage, Aushadhee Chatura Tharanga
    1069. Mendis, Nissanga Nishad Rasanjana
    1070. Nagodavithana, Rajiv Devinda
    1071. Nanayakkara, Obada Mudalige Kasun Kavinda
    1072. Nandakumaran, Muthuvel
    1073. Niroshan, Hadigailage Pubudu
    1074. Parakramasinghe, Asuramannage Dhanushka Kumara
    1075. Paulas, Sajith Janaka
    1076. Peliarachchi, Peli Arachchige Ajith Kumara
    1077. Perera, Maddumage Don Thusara Eranga
    1078. Prasad, Wadduwage Darshana
    1079. Pubuduni, Gallala Gamage asha
    1080. Puhulwella, Puhulwella Hewage Kosala Hansitha
    1081. Rathnasooriya, Prageeth Dhanushka
    1082. Rodrigo, Pulahingage Chathruwan Upulitha
    1083. Roshan, Kukul Koralage Ranil
    1084. Senanayake, Gothami Priyangika
    1085. Shyamal, Kodagoda Gamage Amila Inok
    1086. Silva, Asarappulige Minoj Nilanga
    1087. Subaginy, Nadarajah
    1088. Tilakaratna, Gamalatge Don Chintaka Prasad
    1089. Vimalanathan, Vithiya
    1090. Weerasinghe, Weerasinghe Meegahawattage Ruchira Suwanith
    1091. Weththasinghe, Toshan Niranjan
    1092. Wickramasinghe, Siri Wickramasinghe Arachchige Don Nadeesha
    1093. Wijesinghe, Anupa Saranga
    1094. Wijesinghe, Kasun Chaturanga
    1095. Wijesundara, Manuja Sri Bahasura
    1096. Wijeweera, Chamila Dayanga
    1097. Wimalasiri, Abraham Gallapaththige Pasanga
    1098. Yatiyana, Edirisinghe Mudiyanselage Mahendra Bandara

       

       

       

      Convocation List - 26 April 2007

      2007EE2002-20031097-1143
      Final Year Electrical Field 2006
    1099. Amaraarachchi, Kapila Eranda
    1100. Amarasinghe, Nisal Dininda
    1101. Amarasinghe, Hasini Anusham Perera
    1102. Amaratunga, Dunstan Sepala
    1103. De Coonghe, Dinuke Clement Samantha
    1104. De Silva, Eranga Lawrance
    1105. De Silva, Anjula Chathuranga
    1106. De Silva, Kandauda Arachchilage Asanka Rushana
    1107. Dewasurendra, Aruna Prasanna
    1108. Dharmapriya, Panditha Arachchige Prasanna
    1109. Dharmapriya, Thanthrige Don kolitha
    1110. Galgomuwa, Galgomuwe Vidanelaya Asanke Gayanath
    1111. Indrajith, Mirihanagalle Kankanamalage Don Nadeesh
    1112. Jayasekara, Anandasetti Gamaethiralalaya Dammika Prageeth
    1113. Jayathilaka, Galkanda Arachchige Madura Sri Prabath
    1114. Jayendra, Randobage Geeth
    1115. Jeevantha, Patabandi Maddumage Chathura
    1116. Karunananda, Hettiugamage Sisil Chandra
    1117. Kumara, Gato Kandege Athula
    1118. Meegahapola, Lasantha Gunaruwan
    1119. Neelawala, Lilantha
    1120. Peiris, Roshan Lalintha
    1121. Peiris, Baminahannadige Chathura Madhushanka
    1122. Peiris, Viranga Gerard Sanjaka
    1123. Perera, Sirigalpatabandige Ruveen Chaturlal
    1124. Perera, Liyana Pathirannahelage Ranjana Srilal
    1125. Piyasinghe, Lakshan prageeth
    1126. Prasanga, Madduma Wellalage Buddhika
    1127. Ranasinghe, Konage Koralalage Roshan
    1128. Ranasinghe, Horanage Janith Asanka
    1129. Rathnayake, Rathnayake Mudiyanselage Palitha Bandara
    1130. Sandasiri, Dapana Durange Kasun Geenath
    1131. Senadipathi, Senadipathi Mudiyanselage Jayantha Bandara
    1132. Somapriya, Gama Ralalage Harshana Udayakumara
    1133. Subasinghe, Subasinghe Arachchige Akila Mike
    1134. Subasinghe, Subasinghege Chalitha Anjana
    1135. Tantirimudalige, Roshan Mark Don
    1136. Thanthirigoda, Sumudu Ishara
    1137. Tharanga, Suraweera Arachchige Damith
    1138. Thilakarathna, Aruma Handi Chinthaka
    1139. Thillainathan, Janani
    1140. Vairavanathan, Emalayan
    1141. weerasekara, Nelundeniyalage Suranga Prabath
    1142. Wijayakantha, Habarakadage Dhanushka Iroshan
    1143. Wijeratne, Dunisha Savindri

      In Absentis

    1144. Marianayagam, Mathuran
    1145. Venkatraagavan, Subramaniam

       

       

       

      Convocation List - 25 June 2008

      2008EE2002-031144-1198
      Final Year Electrical Field 2007
    1146. Aarooran, Thurairatnam
    1147. Abeywardhana, Mnori Subashini
    1148. Ahamed, Mohamed Haniffa Fazal
    1149. Amadoru,Ramal Manjitha
    1150. Amaradiwakara, Hemali Wasundara
    1151. Arachchi, Hasith Kalpa Balasooriya
    1152. Asanga, Akurugoda Gamage Kelum
    1153. Chanaka, Ranaweera Koralalage Don Ajith
    1154. Cooray, Dilan Ashantha peter
    1155. Fernando, Weeramundage Udaya Nuwantha
    1156. Fernando, Widanalage Amila Indika
    1157. Fernando, damitha Pahan
    1158. Fernando, Gunasekaravidanamestrige Bodhini Rathika
    1159. Gamage, Nadeesha Amali Madduma
    1160. Ganegoda, Ganegoda Hewage Palingu Praneeth
    1161. Gunathilaka, kodithuwakku Arachchillage Lalitha
    1162. Herath, Herath Mudiyanselage Daminda Bandara
    1163. Hettiarachchi, Ravindu Manoj
    1164. Jayawardana, Mdhawa Pasan
    1165. Jayawardana, Adikaramge Asiri
    1166. Jinawardana, Marap Pullige Romith
    1167. Kariyawasam, Kapuge Kariyawasam Mudalige Anuradha
    1168. Karunaratna, Sesathpuradewage Manoj Hirantha
    1169. Kavundika, Nakandalage Dona Shanali
    1170. Kodikara, Gayan Rakitha
    1171. Lankeshwara, Pilane Godakandage Dhanushka Waijantha
    1172. Nilakshana, Athapattu Prathapage Sandun
    1173. Nonis, Nirmalal Sandun Gajaba
    1174. pathiraja,Mangala Pradeep Withana
    1175. Perera, Komprethu Acharige Nishantha
    1176. Perera, warnakula Patabendige Thushan Sameera
    1177. Perera, Mahapatabendige Dinusha Chathuranga
    1178. Perera, Brahmana Mudiyanselage Sudantha Jayalal
    1179. Ramjee, Kuberalingam
    1180. Rasanjaya, Ratiyalage Don Waruna
    1181. Rathnayaka, Masimbula Vidanelage Champika Pradeep
    1182. Samarasekara, Eshwarage Dimuthu Thushantha
    1183. Samarawickrama, Waruna Asanka
    1184. Sewwandika, Hewawasam Wedige Nuwan
    1185. Shibly, Mohamed Musthafa Mohamed
    1186. Sudharshani,Dissanayake Mudiyanselage Ishara
    1187. Suthakaran, Sivapalan
    1188. Thiruvarankan, Mahalingam
    1189. Thushara, Saru Pradeep
    1190. Tirimanna, Tirimannage Don Anusha Suchintha
    1191. Weerasinghe, Diyunugalge Saranga Buddhika
    1192. Weerasuriya, Asanka Udara
    1193. Wijesekara, Dhanuka Chandimal
    1194. Wijesinghe, Nadeera Sampath
    1195. Wijesuriya, Tharindu Dinesh
    1196. Yasaranji, Matara Achchige Melinda

      In Absentis

    1197. Perera, Roshane Sanka Senalankara
    1198. Rajapaksha, Nilusha Oshani
    1199. Suthakaran, Sundaramoorthy
    1200. Wijayawardhana, Nammuni Arachchige Buddhika Rasitha

       

       

       

      Convocation List - 25 June 2009

      2009EE2004Batch1199-1247
      Final Year Electrical Field 2008
    1201. Ananda, Wattagodage Don Harshitha
    1202. Arandarage, chanditha Dasun
    1203. Ariyadasa, Vithanage Pubudu Rangana
    1204. Azmil, Macksood Mohamed
    1205. Bandara, Rathnayake Mudiyanselage Sandaruwan Dhananjaya
    1206. Bartholomevz, Shehan Asela
    1207. dissanayaka, Aruna Sampath Jayawardana
    1208. Dissanayaka, Mudiyanselage Aruna Prasanna
    1209. Edirisinghe, Asanka Janaka
    1210. Fernanda, Muthuthanthrige Muthuni
    1211. Gamachchige, Maya Shyamani Wijesekara
    1212. Garusinghe, Ashan Dharshana
    1213. Guluwita, Thilina Dhanushka
    1214. Gunawardhana, Nakandala Uditha Lakmal
    1215. Hapuarachchi, Malindu Sarin Sri
    1216. Harishan, Kugaprasatham
    1217. Hasthanayake, Lahiru Saminda
    1218. Heendeniya, HeendeniyaKoralalage Charitha Buddhika
    1219. Hemathunga, Hemathunga Pathiranage Gayan Sasin
    1220. Jayanatha, Pannala Appuhamilage Tharaka Indrajith
    1221. Jayaweera, Jayaweera Arachchige Gayan Kumara
    1222. Kalyanaratna, Nakandalage Don Pulingu Sidath Ranaba
    1223. Kumara, Gama Ralalage Madushan Eranga
    1224. Lakmal, Dunuke Ange Gedara Muditha
    1225. Laknuwan, Hewa Wasange Prasanna
    1226. Liyanage, Samitha Harshani
    1227. Palayangoda, Lochana Kanishka
    1228. Paranietharan, Arunagirinathan
    1229. Perera, Kolamba Patabendige Priyanka Chamara
    1230. Pieris, Prangige Ranga Thanuja
    1231. premathunga, Demanagammanage Sanjeewa Malith
    1232. Ranasinghe, Nanditha
    1233. Ranawaka,Aruna Sampath
    1234. Ransara, Hewa Kokawalage Sampath
    1235. Rasara, Hewa Lunuwilage
    1236. Rathnayake, Saramaru Mohottalalage Nalinga Dhanusha
    1237. Samarasinghe, Samarasingha Arachchige Keerthi Priyananda
    1238. Shantha, Godagan Deniyalage Indika
    1239. Sivakaran, Nagamuttu
    1240. Sooriyaarchchi, Sooriya Arachchige Thilanka Maduwanthi
    1241. Sreeskanth, Vadivelu
    1242. Sudagala, Namal Priyabuddhika
    1243. Sudarsan, Gopalalakrishna Lyer
    1244. Suranjith, Abeysingha Liyanarachchige Dumindu
    1245. Vishnukanth, Sinnathamby
    1246. Weerasekara, Chamath Hasanka
    1247. Wijayakantha, Habarakadage Vindana
    1248. Wijesinghe, wedarallage Niranjan Udayantha

      In Absentis

    1249. Rathnayaka, Rathnayaka Mudiyanselage Gemunu Kithsiri Bandara

       

       

       

      Convocation List - 22 June 2010

      2010EE2004-051248-1296
      Final Year Electrical Field 2009
    1250. Arunasiri, Peru Durayalage Dhanushka
    1251. Bandara, Mallika Arachchilage Danushka Sandaruwan
    1252. Bandara, Rajakaruna Wasala Kumarasinghe Mudiyanse Ralahamillage Kushan Dinusha
    1253. Bandara, Herath Mudiyansela Samitha Lakmal Gunarathna
    1254. Chamara, Denagama vitharanage Gihan
    1255. Chathuranga, Juwan Hewa Kankanamge Kanchana
    1256. Chathuranga, Kulasinghe Arachchige Pubudu
    1257. Dahanayake, Darshaka Rukshan Sepala
    1258. De Silva, Patunagamage Amila Gayan Sanjaya
    1259. De Silva, Passikku Hannedige Nimeshika Sanjeewi
    1260. Dhanapala, Wadumesthrige Nuwan Pradeepa
    1261. Dharmasena, Loku Yaddehige Buddhika Krishani
    1262. Dissanayake, Dissanayaka Mudiyanselage Mahesha Thilini
    1263. Fernando, Meellagahawatta Prathiba Madusri
    1264. Handakumbura, Ramanayaka Kuruppu Mudiyanselage Sandapa
    1265. Jayarathna, Kotte Hevage Eranga Hirosh
    1266. Jayaratna, Maasha Chandi
    1267. Jayawardene, Coruwacancanange Don Rangika Jeewantha
    1268. Kankanamge, Tharindu Navodana
    1269. Karunanayake, Gayan Maduvinda
    1270. Karunapala, Patabendi Mudiyanselage Anusha Udayangani
    1271. Kumarasinghe, Senadeerage chaminda Deshapriya
    1272. Lilantha, Lama Hewage Loshan
    1273. Liyanagama, Supun Kashyapa
    1274. Liyanage, Ruwan Tharaka
    1275. Madusanka, Bulathsinghalage Sameera
    1276. Manamperi, Nadeesha Chathuri
    1277. Nahitiya, Nadeera Madumal Wimalasiri
    1278. Pathirana, Karasin pathirannahalage Amila Nuwan
    1279. Peiris, Paranagamage Shirosh Ayeshmantha
    1280. Perera, biyanvilage Mirosh Devinda
    1281. Perera, Tikkamage Thilanga Sajith
    1282. Perera, Uswatta Liyanaralalage Aravinda Joseph Dinesh
    1283. Perera, Kankanamalage Varuni Randima
    1284. Perera, Kumara Patabandige Somiruwan Dinesh
    1285. perera, Doralegoda Sudesh Priyankara
    1286. Premathilaka, Dasanayaka Mudiyanselage Kasun Madhawa
    1287. Rajapaksha, Rajapakshage Chameera Prabbath
    1288. Rajapaksha, Rajapaksha Vithanage Dona Hansi Nilanka
    1289. Ranawaka, Dulan Maheeka Diggaba
    1290. Rathnayaka, Rathnayaka Kirinda Arachchige Nadeeshani
    1291. Ratnayake, Ishani Niranga Wijewickrama
    1292. Selvarasa, Anusha
    1293. Senarathne, Kelum Niroshan
    1294. Senevirathne, Mallawa Ralalage Kasun Chamara
    1295. Wickramaarachchi, Pulasthi Kesara
    1296. Wickramasingha, Vidanagamage Sajith Chathuranga
    1297. Yogalingam, Gayathiri

      In Absentis

    1298. Jayawardana, Rankothge Sisira Kumara

       

       

       

      Convocation List - 28 June 2011

      2011EE2005-061297-1361
      Final Year Electrical Field 2010
    1299. Abeygoonasekara, Chamil Jayahansa
    1300. Alahendra, Gayan Buddhika
    1301. Aluthgama, Aluthgamage Chamila Pushpakumara
    1302. Attanayaka, Thamara Lathika Bandara
    1303. Bambarawana, Isuru Sandaruwan
    1304. Bandara, Aluth Gedara Praneeth Madhushan
    1305. Banukobhan, Nagendram
    1306. Chamara, Samarawickrama Kasun
    1307. Chandima, Hewa Marambage Lahiru
    1308. Chathuranga, Sattambi Kasun
    1309. Chathuranga, Kurukundawaththe Gedara Thilina Dinesh
    1310. De Silva, Gamitha Upeksha
    1311. Dharmadasa, Pathi Waduge Yasitha Chinthaka
    1312. Dharmapriya, Upasakalage Sanath Sajeewa
    1313. Dharmawardena, Hasala Indika
    1314. Dileepa, Vithana Gamage Rochana
    1315. Dunuweera, Mahesh Sachintha
    1316. Fonseka, Edhirisinghe Arachchige Madushanka
    1317. Gunasekara, Randupama Tharangani
    1318. Gunasekara, Sahana Peiris
    1319. Hapuarachchi, Diyasha Chenali
    1320. Hasaranga, Hakmana Vitharanage Lahiru
    1321. Hemachandra, Elpitiya Acharige Erandi Hiroshini
    1322. Jayasekara, Ishan Nivanka
    1323. Jayawardane, Vidana Gamage Rasika Geethanga
    1324. Jayawardena, Manchanayaka Jayawardena Arachchige Anjalee Ishanka
    1325. Jayawickrama, Ruvini Wathsala
    1326. Karunarathne, Merigngnage Don Ramindu Kasun
    1327. Karunaratna, Singankutti Achchige Piumie Upeksha
    1328. Lakmal, Weragodage Sasanka
    1329. Liyana Arachchi, Priyanka Gayani
    1330. Madhusankha, Danthasingha Gurullewala Sithrage Dhanuka
    1331. Madusanka, Seneviratna Arachchige Kasun Tharaka
    1332. Malithi, Gunawardana Mudalige Sasareka
    1333. Mannapperuma, Mannapperuma Mohotti Appuhamilage Darshana
    1334. Mohamed, Mahmoothu Lebbe Haroos
    1335. Mudunkotuwa, Shami Ridma Himanthaka
    1336. Nadeesha, Hewa Ruppage Gayan
    1337. Navodanie, Palihakoon Mudiyanselage Chiroda Damitha
    1338. Palihawadana, Mihindu Prasad
    1339. Pasindu, Block Chalith
    1340. Paththamperuma, Paththamperuma Arachchige Raveen Sankalpa
    1341. Perera, Weerasuriya Arachchige Ranga Priyanath
    1342. Perera, Bulathsinhalage Indika
    1343. Perera, Ampegama Gamage Chenuka Uppalani
    1344. Perera, Colombage Kasun Sachithra
    1345. Prasad, Sinhala Kumarage Lasantha Buddhi
    1346. Prasanga, Diwadalage Kasun
    1347. Premachandra, Wijesinghe Arachchillage Daham
    1348. Priyankara, Withanage Don Sureka
    1349. Rajapakshe, Rajapakshe Pathirannehelage Ravindu Hasaranga
    1350. Ratnayaka, Siriwardana Ratnayaka Mudiyanselage Chaminda Dahampriya
    1351. Ratnayake, Kolombugama Medawatte Udana Sirimewan
    1352. Samarakoon, Lasantha Rawisanka
    1353. Sandaruwan, Bamunuarachchige Don Nadeesha Dilruk
    1354. Sanjeewa, Gallagama Arachchige Janaka
    1355. Salvamoorthy, Thiagarajah
    1356. Senadheera, Senadheera Pathirannehelage Thilina Niranga
    1357. Udugampala, Sudhara Sandasilu Bandara
    1358. Vijayarajah, Vijayalehe
    1359. Vithanawasam, Nadun Thushara Lakmal Wathawana
    1360. Weerasinghe, Weerasinghe Mudiyanselage Shiran Chinthaka
    1361. Waranga, Kahambiliyawaththa Subasinghage Kasun
    1362. Wickramasinghe, Vimukthi Bandara
    1363. Yasaranga, Hewa Buhege Dayan

       

       

       

      Convocation List - 26 June 2012

      2012EE2006-071362-1437
      Final Year Electrical Field 2011
    1364. Adikaram, Sameera Rukmal
    1365. Amarasinghe, Hewage Piyaka Pasanjith
    1366. Amarasinghe, Naveen Harshana
    1367. Ananthakumar, Anantharajah
    1368. Ariyasinghe, Manika Nakaththalage Suranjith
    1369. Balasubramaniam, Subankan
    1370. Bambarawane, Liyanage Samitha Neranjan
    1371. Chameera, Weerakoone Rathnayake Vidana Gamage Damith Randika
    1372. Dayananda., Abeykoon Mudiyanselage Chinthaka Ruwan
    1373. De Silva, Palliyage Tharindu
    1374. Gunasekara, Hettiarachchige Malaka
    1375. Gunawardana, Hiniduma Liyanage Ruchira
    1376. Gunawardena, Maddumabandarage Don Mithila Chathuranga
    1377. Hapuarachchi, Chamindu Kalpa Sri
    1378. Haputhanthri, Dinuk Prathaj
    1379. Harshana, Ilangama Guruge Chalaka
    1380. Hasanka, Kamburugamuwage Hadun
    1381. Hathurusinghe, Tharindu Thushara
    1382. Herath, Sasanka Viraj
    1383. Herath, Herath Mudiyanselage Janaka Nuwansiri
    1384. Herath, Herath Mudiyanselage Ruwinda Bandara
    1385. Hettiarachchi, Kasun Sameera
    1386. Himal, Warnakulasooriya Jayasinghe Mudiyanselage Lahiru
    1387. Ileperuma, Chamanthi
    1388. Jayasundara, Bhathiendra Vishwajith
    1389. Jayawardana, Isuru Dilan Gunaseela
    1390. Jayawardhana, Hapu Arachchilage Chatura Hirantha
    1391. Karunarathna, Maliduwa Liyanage Dileepa Ruwanga
    1392. Katugampala, Roshan Sameera Maduranga
    1393. Kumara, Gode Vithanalage Darshana
    1394. Kumara, Colamba Muhandiramge Sudesh Udaya
    1395. Kumaratunge, Edirisinghe Pathiranage Mahesh Uddama
    1396. Liyanaarachchi, Gunawardana Liyanaarachchilage Dines Srilal
    1397. Madurapperuma, Madurapperuma Arachchige Sujani Silumini
    1398. Malinga, Gintota Hewa Witharanage Hasith
    1399. Mallawa Arachchi, Anuranga Ruwan
    1400. Malraj, Hakmana Kodithuwakkuge Manula
    1401. Nafas, Mohammed Nazeer Mohammed Aashiq
    1402. Nagasinghe, Dilusha Punsara
    1403. Pathiratne, Katugampala Arachchige Mevan Nilanga
    1404. Pathiravasam, Chirath Dharshana
    1405. Pawithra, Wellana Gamage
    1406. Perera, Angage Pubudu Asanka
    1407. Perera, Kotagedara Liyanage Noshan
    1408. Perera, Devamullage Tharusha Sasanka
    1409. Polpitiya, Muhandiramalage Lalintha Gayan
    1410. Prasanna, Wanniya Kankanamge Sudeera Sathyajith
    1411. Raban, Gnei Raehana
    1412. Ranasinghe, Dasun Helanga
    1413. Rathnayaka, Rathnayaka Appuhamilage Asanka
    1414. Rathnayaka, Chanaka Rukshan
    1415. Rodrigo, Buddhima Arosha
    1416. Samaratunga, Samaratunga Vithanage Indika Mohan
    1417. Sameera, Ediriweera Jayasooriya Arukattu Patabendige Prasad
    1418. Sandagiri, Sandagiri Pathirathnahalage Sumedha Madhuranga
    1419. Sandaruwan, Hitihami Mudiyanselage Dhanushka
    1420. Sandaruwan, Hapu Arachchilage Haritha
    1421. Senarathne, Rajakarunalath Senadiri Athavuda Mohottalalage Dileepa Madhushan
    1422. Senavirathne, Menikgama Arachchilage Don Asanka Mahesh
    1423. Senevirathne, Hasala Ranmal
    1424. Silva, Gardhiyawasam Lidamulage Channa Nilupul
    1425. Thilanga, Urugamuwa Gam Acharige Dilan
    1426. Thotagamuwa, Dinusha Rukshan
    1427. Wanigasuriya, Rohini Manike
    1428. Weerasinghe, Raveendra Ranganatha Dias
    1429. Weerasinghe, Prabath Sanjeewa Abeygunawardana
    1430. Weerasooriya, Poonanoolkarage Amal Akalanka
    1431. Wettasinghe, Wettasinghe Appuhamilage Don Saranga Lakmal
    1432. Widisinghe, Hansa Raviprabath
    1433. Wijayasekara, Punchihewage Don Dinesh Suranga
    1434. Wijesekara, Srimanna Rajakaruna Mahadhikaramalage Don Tiran Sameera
    1435. Wijesinghe, Naveen Akalanka
    1436. Wijesinghe, Rukshan Darshana
    1437. Withanachchi, Nuwan
    1438. Withanage, Maththamagoda Withanage Oshadhi Mihijaya

      In Absentia

    1439. Rajapaksha, Nilusha Oshani

       

       

       

      Convocation List - 31 July 2013

      2013EE2007-081438-1508
      Final Year Electrical Field 2012
    1440. Akarawita, Nadeesha Medhavi
    1441. Ambanwala, Alahakoon Mudiyanselage Priyanga Bandara
    1442. Ariyapala, Daluwathumullagamage Nilushka
    1443. Ariyawansha, Kirihamy Lekamalage Darshani Nadeeka Jeewanthi
    1444. Chaminda, Wickramage Charith
    1445. Chinthaka, Mahawaththe Kodithuwakkuge Chathuranga Dinesh
    1446. Dayarathna, Halwala Arachchige Nishal Darshana
    1447. Dharmasena, Konara Mudiyanselage Iresha Shamini
    1448. Disanayake, Thibbotuwa Deniya Kamkanamge Prasad Chathuranga
    1449. Dissanayaka, Jagathchandra
    1450. Edirimanna, Amila Sandakelum
    1451. Edirisinghe, Dona Shashika Prabuddhi
    1452. Fernando, Siyaguna Kosgodage Akila
    1453. Fonseka, Panambarage Isuru Vimukthi
    1454. Fonseka, Wanni Arachchige Udara Chamika Madhuranga
    1455. Geeganage, Thushan Dhammika
    1456. Gonawala, Gonawala Ralalage Surendra Bandara
    1457. Gunawardhana, Milinda Madusanka
    1458. Hamparawa, Chandimal Saliya
    1459. Illangarathne, Nipuna Chathuranga
    1460. Iayaranga, Kande Lekamlage Jagath
    1461. Jayasooriya, Jayasooriya Kankanamalage Don Gayan Madusanka
    1462. Kannangara, Chathuranga Viraj
    1463. Kariyawasam, Kapuge Kariyawasam Mudalige Sachintha
    1464. Karunarathna, Karathota Kandambige Nuwan Prabath
    1465. Karunarathne, Rathnayaka Mudiyanselage Aravinda
    1466. Kularathna, Muthunayaka Pedi Durayalage Sanjeewa Chathuranga
    1467. Kuruppu, Kuruppu Appuhamilage Don Sadeeka
    1468. Lalitha, Thiththagalla Gamage Rajith
    1469. Lenaduwa, Lenaduwa Lokuge Uditha Jayamal
    1470. Liyanage, Dilantha Ravindra
    1471. Madawala, Mihiri Kalpani
    1472. Meththananda, Rathgama Guruge Uditha Indeewara
    1473. Mihiran, Beragama Gamacharige Chamika
    1474. Mohottige, Dushantha Chamara
    1475. Mudalige, Dhanushka
    1476. Nakandala, Madhavi Satyani
    1477. Nanayakkara, Kariyawasam Galloluwaga Dilshan
    1478. Nilanka, Godamuna Vithanage
    1479. Paranavithana, Supun Jayaranga
    1480. Pathirana, Denuka Keembiye
    1481. Peiris, Colambage Malitha Chathuranga
    1482. Peiris, Mututantrige Kasun Darshana
    1483. Perera, Kannangara Arachchige Ashan Sachinda
    1484. Perera, Ambagahapolage Chamari Dushyanthi
    1485. Prabhath, Naiduwa Handi Milinda
    1486. Prabuddha, Levonarede Lanarole Gayan
    1487. Premarathne, Nuwara Pakshage Nalin Priyankara
    1488. Punchihewa, Rangana Udayanga Gardi
    1489. Rajapaksha, Rajapaksha Mudiyanselage Thilina Oshadi
    1490. Ranjitha, Rathuge Sasanka
    1491. Rasnayaka, Rasnayaka Mudiyanselage Dinesh Dhananjaya Bandara
    1492. Rathnasinghe, Ruwan Asantha
    1493. Sachintha, Epasinghege
    1494. Sagara, Wijeweera Patabandige Sudam
    1495. Sajani, Thotagamuwage
    1496. Samarakoon, Kaumadee Shashikala
    1497. Samarasekara, Hewakankanamge Don Chathuraka Kaushalya
    1498. Sandaruwan, Samarasekara Okandapola Arachchige Don Thilina
    1499. Senanayake, Weligoda Buddhi Sathyanath
    1500. Senarathna, Narmada Pavithra Jeewahansani
    1501. Somaratna, Hittara Gedara Dilantha Madushan
    1502. Srikanth, Wickramage Samira
    1503. Sumithrarachchi, Sayuri Udyoga
    1504. Tharaka, Ahangama Dikkumburage Priyankara Manoj
    1505. Walagampala, Niroshini Radika
    1506. Weerasekara, Done Apeksha Madushani Ranasinghe
    1507. Wickramarachchi, Shanaka
    1508. Wickramasooriya, Wickramasooriya Palakuttige Anushka Geethal
    1509. Wijerathne, Disanayaka Mudiyanselage Anuruddha

      In Absentia

    1510. Mohideen, Farlin Anooz

       

       

       

      Convocation List - 28 August 2014

      2014EE2008-091509-1577
      Final Year Electrical Field 2013
    1511. Abeyrathna, Pahalawaththe Aluthgedara Maduranga Malinda Bandara
    1512. Abeysiriwardhana, Wickramaarachchi Abeysiriwardhana Shanaka Prageeth
    1513. Amarasinghe, Supun Wijayantha
    1514. Ariyasinghe, Wasala Mudiyanselage Shiranga Lakshan
    1515. Balasooriya, Balasooriya Mudiyanselage Amila Nuwan
    1516. Bandara, Attanagoda Gedara Nuwan
    1517. Buddhasiri, Keembiyage Senarath
    1518. Dasanayake, Vidanalage Isuru Pasan
    1519. Dayarathne, Hetti Kankanamlage Chathuranga Oshan
    1520. De Silva, Obinamuni Supun Devinda
    1521. De Silva, Juvan Gomislage Dilina Sanjeevan
    1522. Devinda, Akaravitage Roshan
    1523. Dissanayaka, Dissanayaka Mudiyanselage Sankha
    1524. Fernando, Chathuranga Lakshan
    1525. Fernando, Medawattage Heshani Manjula
    1526. Gomeda, Loku Hanadige Charika
    1527. Jayalath, Prabodh Jayaranga
    1528. Jayasekara, Gunarathna Muhamdiram Arachchilage Sameera Madhushanka
    1529. Jayasingha, Pathmika Madushan
    1530. Jayasinghe, Sarinda Lahiru
    1531. Jayawardana, Damsara Dilum
    1532. Jayaweera, Jayasuriya Arachchige Thilina
    1533. Kanchana, Kaha Widanalage Don Chalitha
    1534. Karunarathna, Sinhadhipathi Ganithage Maduka Preethi Viraj
    1535. Kasthurirathne, Wawala Arachchige Isuru Shanaka
    1536. Kaushalya, Karathota Hewage Asith
    1537. Kumara, Munaweera Arachchige Tharanga Muditha
    1538. Kumarasinghe, Isuru Lakmal
    1539. Lakmewan, Karunanayakage Janaka
    1540. Lakshan, Malwenna Hewage Charith
    1541. Lakshan, Gamage Peman Susantha
    1542. Lasagani, Kumbalatara Arachchige Terashmila
    1543. Madurangi, Loku Hannadige Hasini
    1544. Munasinghe, Munasinghe Kankanamge Bhashantha Sudesh
    1545. Muthugala, Muthugala Arachchige Viraj Jagathpriya
    1546. Muthugala, Viraj Viduranga
    1547. Nanayakkara, Nanayakkarawasam Patabendi Dehigaspe Chanuka Dhanushka
    1548. Nanayakkara, Wahalathanthrige Hansa Kanchana Perera
    1549. Nawarathne, Sajith Bavantha
    1550. Pathirana, Naiwala Pathirannehelage Dakshitha Shan
    1551. Pathum, Welivitigoda Hewage Kalpa
    1552. Perera, Doralegoda Umesh Isurinda
    1553. Pethiyagode, Pethiyagode Wedagedara Pasan Chathuranga
    1554. Prabhani, Loku Gam Hewage Mekhala
    1555. Priyadarshana, Kohuliyadda Waduge Kaushala
    1556. Rajkumar, Kanagaratnam
    1557. Rathnaweera, Omindu Dishan Chamika
    1558. Rathnayaka, Rathnayaka Mudiyanselage Ravindu Avantha
    1559. Rathnayake, Thushan Sanjeewa
    1560. Rukshan, Kahawalage Tharindu
    1561. Rupasinghe, Rupasinghe Arachchige Tharinda Janesh Kumar
    1562. Ruwanthika, Rathnayake Mudiyanselage Maheshi
    1563. Samaranayaka, Chandula Dhanushka
    1564. Sampath, Lahanda Purage Mohasha Isuru
    1565. Sampath, Athawuda Arachchilage Ayantha Udara
    1566. Sanchala, Ilandari Dewa Sandamali
    1567. Sandamali, Haputhathri Gamage Nuwani
    1568. Senevirathna, Idhikadulle Arachchilage Sajith Ruwantha
    1569. Sirisena, Katugampolage Laksith Uchitha
    1570. Sumanarathna, Deundara Mahagalappaththi Arachchige Isura Nadheeshana
    1571. Thiwanka, Weerasinghe Arachchige Tharindhu
    1572. Thotabaduge, Uthpala Sewwandi
    1573. Udageachchi, Erandi Heshani
    1574. Undugoda, Undugodage Asanga Nirmal Bandara
    1575. Wanniarachchi, Wanniarachchi Kamkanamge Chathura Udayanga
    1576. Wijaya Bandara, Hiththara Gedara Indrajith
    1577. Wijendrasiri, Hewa Koottage Gayan Madhushanka
    1578. Wijesundara, Wijesundara Mudiyanselage Kalindu Sachintha
    1579. Ziyan, Mohamed Alavi Mohamed

       

       

       

      Convocation List - 21 September 2015

      2015EE2009-101578-1647
      Final Year Electrical Field 2014
    1580. Amanda, Hetti Arachchige Harshani
    1581. Amarajeewa, Hewa Peduru Arachchige Praveen Wasura
    1582. Amarasinghe, Ranasinghe Pathiranalage Waruna Sampath
    1583. Amarasiri, Waththu Hewage Dinesha Kasunjith
    1584. Arachchi, Tharaka Methsara Liyana
    1585. Athuraliya, Suchira
    1586. Bandara, Gunathilaka Athapaththu Mudiyanselage Tirantha
    1587. Dahanayake, Sapiri Rusara
    1588. Darmawardana, Pattiyage Dilini Hansika
    1589. De Silva, Liyanamahadura Udayantha Niraj
    1590. Deegala, Deegala Durage Manusha Indika
    1591. Deshapriya, Uswaththa Liyanage Don Vimukthi
    1592. Dinumpura, Dinumpurage Hasitha Tharaka
    1593. Dinushi, Hewa Manage Niranga
    1594. Ekanayake, Ekanayake Mudiyanselage Hasitha Anuradha
    1595. Gunarathna, Peththa Yaddehi Tharangi Dhanushka
    1596. Gunawardena, Loku Hettige Pasan Nawodaka
    1597. Harshani, Bendarage Chathuri
    1598. Jayasekara, Jayasekara Mudalige Sanjeewani Madurangika
    1599. Jayathilake, Matharage Pasan Luckshyam
    1600. Kahingala, Thisandu Dulhara
    1601. Kariapper, Mohamed Hithayathullah Mohamed Safnas
    1602. Kariyawasam, Chapa Chamalee
    1603. Karunanayake, Karunanayake Pathirannahalage Moditha
    1604. Karunarathna, Abeysinghe Mudiyanselage Manjula
    1605. Karunarathna, Karunarathna Mudiyanselage Chamila Gayan
    1606. Karunathilake, Imiya Mudiyanselage Muditha
    1607. Kethumalika, Agam Podige Mihirani
    1608. Kirinde, Wickramasinghe Mudiyanselage Chamath Nirmala Seneviratne
    1609. Kularatne, Lande Badalge Supun Naleendra
    1610. Kumara, Waggama Gamaralalage Kelum Prabash
    1611. Kumari, Palalla Hewawasamge Sapna Sri Dharani Insu
    1612. Liyanage, Pasan Anuradha
    1613. Lokuge, Lenduwa Lokuge Charitha Prasanna
    1614. Madurawala, Madurawala Appuhamilage Sanjeewa Nayanajith
    1615. Mihiranga, Nagamuge Chamindu Menaka
    1616. Munasinghe, Dilan Thivanka
    1617. Muthumala, Ashani Thilanka De Silva
    1618. Muthuransi, Loku Weerasekarage Nadeesha
    1619. Nagasinghe, Chathuranga
    1620. Nandasena, Aluthgama Aluthgammedde Gedara Diluksha Lakmal
    1621. Nishshanka, Rathnayaka Mudiyanselage Melundi Prashamali
    1622. Owitipana, Owitipana Walauwe Thurya Sathsara Nishakara
    1623. Perera, Kankanige Hasini Eranthi
    1624. Perera, Kongaha Pathirage Ashani Isurika
    1625. Porawagamage, Gayashan Dasun
    1626. Prasad, Kandanage Don Rasika
    1627. Priyadharshana, Hitihami Mudiyanselage Sunanda
    1628. Priyanka, Vidana Gamage Chathura
    1629. Rajapaksha, Rajapaksha Appuhamilage Krishan Gayantha
    1630. Ranasinghe, Ranasinghe Arachchige Ravindi Arunoda
    1631. Rathnayaka, Premarathnage Kasun Harshana
    1632. Rathnayake, Rathnayake Mudiyanselage Mahesh Rajitha
    1633. Rupasinghe, Rupasinghe Arachchige Dinusha Kumara
    1634. Samarathunga, Samarathungage Chanaka Janitha
    1635. Senanayake, Senanayake Bandaralage Nishanga Sandamal
    1636. Senanayake, Chathura Induma
    1637. Sirisena, Wele Uhulanage Jaliya Viduranga
    1638. Srimal, Uhanovitage Pubudu
    1639. Sudasinghe '-., Sudasinghege Pathum Maduranga
    1640. Udayanga, Ellewela Kankanamge Amila
    1641. Uyanahewa, Kavindu Kusal
    1642. Weerakkody, Weerakkodige Nipuna Lakmal
    1643. Weerarathna, Hasitha Duminda
    1644. Weerasinghe, Sudharma Deshapriya Kotuwegedara Harsha Yashoman Arjuna
    1645. Welagedara, Rasika Chinthaka
    1646. Wickramanayake, Chandima Kawshalya
    1647. Wijemanna, Wijemanna Liyanage Kalana Dilshan
    1648. Wijesundara, Salinda Bandara

      In Absentia

    1649. Sriragu, Arudsothy

       

       

       

      Convocation List - 25 August 2016

      2016EE2010-111648-1748
      Final Year Electrical Field 2015
    1650. Abeyrathne, Pahan Madhawa
    1651. Abeyrathne, Hunuhene Gedara Indula Prasad
    1652. Abeysinghe, Abeysinghe Mudiyanselage Guvanthi Tharuka
    1653. Ahamed, Mohamed Hasan Fayas
    1654. Amaradasa, Watthewaduge Gayan Madusanka
    1655. Amarasinghe, Hatangalage Kavindu Jayasthi
    1656. Arachchige, Vibhanu Osanka
    1657. Balasuriya, Balasuriya Lekamalage Eranga Anuradha
    1658. Bolonne, Sheron Ruchiranga Anton
    1659. Chanaka, Ambala Kodithuwakkuge Kasun
    1660. Chandrasekara, Pathirage Dushan Madusanka
    1661. Chandrasena, Sarangu Hewage Tharindu Dileepa
    1662. Chathuranga, Batapola Acharige Heshan
    1663. Chathuranga, Sammu Arachchige Darshana
    1664. Chathurangi, Weerasingha Liyanage Dilhani Madhusha
    1665. Colambage, Dimuthu Punsara
    1666. Dangalla, Dangalla Dewage Janith Priyankara
    1667. Dayarathna, Mal Neththige Keerthi Manel
    1668. De Silva, Heethaka Mahesh Prabhath
    1669. Dhananjaya, Wellappili Arachchige Kumudith
    1670. Dissanayake, Upali Dissanayakage Senarath Dhanushka
    1671. Edirisinghe, Don Sajith Maduranga
    1672. Edirisinghe, Edirisinghe Appuhamilage Nadira Supun
    1673. Erandi, Urala Gamage Lumbini
    1674. Eranga, Walakadawattage Hasitha
    1675. Gamage, Chamali Mahawala
    1676. Gunarathne, Dahanayaka Vidanalage Manjitha Geethadhara
    1677. Gunawardana, Sooriyaarachchige Don Manuja Shamith
    1678. Hettiarachchi, Hettiarachchi Wellamurage Dilum
    1679. Illuppengama, Oshada Chandima
    1680. Ishantha, Gonaduwage Don Shamal
    1681. Jayamaha, Deekirike Jayamaha Mudalige Gunani Dilum
    1682. Jayasekara, Roshan Thivanka
    1683. Jayasundara, Balasuriya Herath Mudiyanselage Duminda
    1684. Jayawardhana, Gunindu Chandika
    1685. Jothimuni, Runage Sashika Mendis
    1686. Kalpage, Kalpavithanage Manushi Thilangika
    1687. Kaluarachchi, Maduranga
    1688. Kanchana, Liyanage Gayathri
    1689. Kanchana, Arumapperuma Arachchilage Thilini
    1690. Kariyapperuma, Dilhan Anuruddha
    1691. Karunanayake, Imalsha Madhawa
    1692. Karunarathna, Heenatigala Kanaththage Thakshila Roshini
    1693. Kattriarachchi, Kalindu Gayashan
    1694. Kodikara, Isuru Nuwan
    1695. Kodikara, Pitigala Kankanamge Chamara Sandun
    1696. Kumara, Hewa Ranasinghege Chandima Gayan Pradeep
    1697. Kumara, Nagodage Chandana Tharanga Kumara
    1698. Kumarasena, Achala Isuranga
    1699. Lakmal, Hewa Kottage Isuru Shanaka
    1700. Lakmal, Ranasinghe Arachchige Prageeth
    1701. Lakshitha, Thawalama Gamage Gihan
    1702. Lionel, Indiketiya Hewage Thedani Dapsara
    1703. Liyanage, Kananke Liyanage Danushi Pabasara
    1704. Manamperi, Dilan Indoopa
    1705. Manujaya, Kurruppu Arachchige Thimal
    1706. Mendis, Balapuwaduge Madhusha Dilruksha
    1707. Mudagammana, Panik Mudiyansele Buddhika
    1708. Namamuni, Akila Pramod Madusanka
    1709. Napagoda, Napagoda Ralalage Asanka Chamara
    1710. Nishshanka, Dona Vidushani
    1711. Nupehewa, Jinani Madhushani
    1712. Ovinda, Jayawardana Arachchige Pulasthi Anusara
    1713. Palayangoda, Nelushan Anushka
    1714. Pathirana, Minura Gayan Karapitiya
    1715. Peiris, Kaluthanthrige Roshani Dilrukshi
    1716. Perera, Kandana Arachchilage Isuru Rangana Prasad
    1717. Perera, Henadheera Arachchige Pasan Bhagya
    1718. Perera, Kukulage Tharindu Kalhara
    1719. Ranasinghe, Palumullalage Mahesh Hiran
    1720. Rathnayaka, Rathnayaka Mudiyanselage Chandika Madusanka
    1721. Rathnayake, Ambagahawela Rathnayake Mudiyanselage Rajitha Eranda
    1722. Rathnayake, Rathnayake Mudiyanselage Purna Sampath
    1723. Ridmika, Mahamada Kalapuwage Jayashani
    1724. Roshani, Nawarathnage Sasikala
    1725. Rupasinghe, Wijerathna Hitihamillage Shamil Kavinda
    1726. Samarakoon, Semasighne Wanninayake Mudiyanselage Gihan Sampath
    1727. Samararatne, Savindu Sithira
    1728. Samarasinghe, Tharindu Hansika
    1729. Sameera, Nanayakkara Hetti Kankanamge
    1730. Sanjeewa, Alahakoon Dahanayaka
    1731. Senarathna, Kollura Mudiyanselage Viloshan Jayamal
    1732. Silva, Kanankage Kalpa Helitha
    1733. Silva, Senanayakage Janaka Sudarshana
    1734. Sirimanna, Sirimanna Withanage Don Thusara Samith
    1735. Sirisinghe, Bhasara Nilupul
    1736. Sirithunge, Hewa Pelendage Chapa
    1737. Siriwardana, Mahagammulla Gamage Charitha Iromi
    1738. Srimal, Pilippu Hewa Don Arjuna Shalitha
    1739. Udage, Akila Shan
    1740. Vithanage, Hewa Walimunige Mihira Kasun
    1741. Wickramaratne, Sajila Dimagi
    1742. Wickramasinghe, Ramal Perakum Lakshitha
    1743. Wijekoon, Wishva Madusanka
    1744. Wijerathne, Herath Mudiyanselage Damith Madusanka Bandara
    1745. Wijerathne, Rathnayake Mudiyanselage Dananjaya Sumith Bandara
    1746. Wijesingha, Prasad Manjula
    1747. Wijesiri, Rankoth Gedara Lahiru Sasintha
    1748. Wijethunga, Dodamgaha Waththegedara Nuwanee Tharanga
    1749. Yapa, Chathura Dahanayaka
    1750. Yapa, Charithri Arunika Nanayakkara

       

       

       

      Convocation List - 10 October 2017

      2017EE2011-121749-1854
      Final Year Electrical Field 2016/17
    1751. Amarasekara, Malavi Gamarallage Nisala Indrajee
    1752. Anuruddha, Lelwala Lokuge Lakshan
    1753. Balasooriya, Balasooriya Lekamalage Padma Madhusanka
    1754. Bandara, Hitihami Mudiyanselage Ravindu Tharaka
    1755. Basnayake, Basnayake Mudiyanselage Sanjaya Sandaruwan
    1756. Boralessa, Munasing Arachchige Kalhan Sandaru
    1757. Chandrasena, Hitige Lasindu Laknath
    1758. Chathura, Geeganage Thilanka
    1759. Dalugoda, Chathura Thudawa
    1760. Dayarathna, Kumbukage Don Umesh Indunil
    1761. Dhanushka, Karunakalage Nuwan
    1762. Dharmapala, Don Kalana Dulanjith
    1763. Dilshan, Gulavita Ganithage Chathura
    1764. Dissanayake , Dissanayake Mudiyanselage Madushani Wathsala
    1765. Edirisinghe, Malporu Mudiyanselage Sachi Natasha
    1766. Ediriweera, Ediriweera Arukattu Patabandige Isuru Chathuranga
    1767. Ediriweera, Warnakula Ediriweera Patabandige sampath
    1768. Fernando, Madurachcharige Janitha Lahiru Ranahansa
    1769. Fernando, Mihindukulasuriya Lasitha Pramod Krishantha
    1770. Gamage, Ruwangi Susunidu Seya Jayaweerea
    1771. Gunarathna, Dadayakkara Dewage Nimesha Madhuwanthi
    1772. Gunawardena, Andravas Patabendi Sachintha Gayashan De Vas
    1773. Hasaranga, Kandambige Ashitha
    1774. Hasaranga, Wathawana Vithanawasam Heshan
    1775. Hemarathne, Ranhoti Dinuge Timal Mohan
    1776. Herath, Herath Mudiyanselage Chanaka Madhusanka
    1777. Hettiarachchi, Hetti Arachchige Janitha Kasun
    1778. Hettiwatta, Neranga Dulmini
    1779. Hilary, Weerapperumage Don Anton Gayan
    1780. Jayamaha, Don Kasun Joseph Shan
    1781. Jayarathna, Kotagama Lansakara Imiya Mudiyanselage Pramod Bandara
    1782. Jayaruwan, Maha Wedage Manoj
    1783. Jayasekara, Kevitiyagala Vithanage Kasun Buddhika
    1784. Jayasena, Korawege Nimesh Chathuranga
    1785. Jayasinghe, Jayasinghe Pathiranalage Sajana Koshila
    1786. Jayasundara, Bedde Hewayalage Sajitha Jayamal
    1787. Jayawardhana, Koralage Don Malith
    1788. Kariyawasam, Uluwitike Gamage Yasitha Sakmal
    1789. Karunarathne, Wijepala Abeysinghe Mudiyanselage Chirath Nuwan
    1790. Karunasekera, Hettiarachchige Lasith Chathranga
    1791. Katugampala, Katugampala Appuhamilage Don Shanitha Madushanka
    1792. Kiriella, Kirielle Koralage Chandika Sudul
    1793. Lakshani, Kankanam Pathiranage Shanika
    1794. Lakshika, Karavita Arachichige Himali
    1795. Lakshitha, Mataramba Kanattagei Gayan
    1796. Leelananda, Hapanthanthrige Chanidu
    1797. Madhusanka, Hettigodage Chanaka
    1798. Madhushani, Idiketiye Hewage Nadeesha
    1799. Madurasinghe, Madurasinghe Arachchilage Dulip Tharaka
    1800. Madushanka, Wickrama Kankanamge Ishan
    1801. Mahawithana, Mahawithanalage Don Chamara Prasanna Kumara
    1802. Maithriepala, Dombagahagedara Prasad Randika
    1803. Peiris, Watuthantrige Lemasha Tharinduni
    1804. Perera, Gonaduwage Chameera Gayashan
    1805. Perera, Hettithantrige Gayan Sanka Kumara
    1806. Premarathne, Adhikarige Sandun Hasanka
    1807. Priyadarshana, Happawana Vithanage Vimukkthi
    1808. Priyanayana, Kodikarage Sahan
    1809. Priyankara, Thelikada Palliya Guruge Tharanga Amith
    1810. Rajakaruna, Rajakaruna Mohotti Appuhamilage Priyadarshana
    1811. Ranasinghe, Ranasinghe Arachchillage Kasun Gayasri
    1812. Ranasinghe, Rajitha Gayan
    1813. Ranatunga, Nawimanage Thilan
    1814. Rathnasiri, Galmangoda Guruge Kalum Chamara
    1815. Samarakoon, Samarakoon Mudiyanselage Bhagya Prasangi
    1816. Samarasinghe, Kamkanam Thanthrige Aruna Buddhika
    1817. Samarathunga, Lasantha Lahiru
    1818. Sandanuwan, Makawita Gamage Anushka Buddipriya Nayanakantha
    1819. Sandeepa, Ileperuma Arachchige Kanishka
    1820. Saputhanthri, Dulan Shanaka
    1821. Sazni, Mohamed Haniffa Mohamed
    1822. Senarath, Terny Mohan
    1823. Senarathna, Thiramuni Sisitha Sameera
    1824. Sewwandi, Kariyawasam Manthinna Gamage Yashodha
    1825. Silva, Lindamulage Channa Jayarathna
    1826. Somathillaka, Silpadi Pathiyalage Kasun Dananjaya
    1827. Subasinghe, Dilshan Chathuranga
    1828. Tennakoon, Pradeeptha Piumal Bandara
    1829. Tissera, Sachit Sudharshan
    1830. Vithana, Dehan Madhushan
    1831. Weerasinghe, Kandana Kankanamalage Don Kasun Udayanga
    1832. Weerasinghe, Vasitha Deshan
    1833. Wijayaratne, Dadallage Manuj Kavindra
    1834. Wijesekera Hingurage Nipuna Thushara
    1835. Wijesinghe, Lovindu Shriwantha
    1836. Wijesooriya, Wijesooriya Mudiyansalage Kalpani Madushika
    1837. Wijesuriya, Don Tharindu Prathap
    1838. Wijesuriya, Wijesuriya Mudiyanselage Dulanjana Piyumantha
    1839. Wimalasiri Nahitiya Arachchilage Chanaka Madumal
    1840. Wong, Vishan Yougin
    1841. Achalanka, Kodithuwakku Kankanamge Shashika
    1842. Dharmasiri, Waduwara Kankanamlage Kavindu Raveen
    1843. FernandoPulle, Jayamini Upeka
    1844. Jayawickrama, Channa Gayan Suddrikku
    1845. Kodikara, Kodikara Arachchige Senura Lakwin Padmapani
    1846. Nawarathna, Kahadawa Appuhamilage Viraj Osan
    1847. Ranasinghe, Lahiruni Isurika
    1848. Rathnayaka, Nawala Mudiyansalage Thilina Nuwan
    1849. Rohitha, Weerappuli Gamage Rumesh Wishwa
    1850. Samarakoon, Waruna Hasun Anuradha
    1851. Sandanayaka, Sangarange Damitha Madhushan
    1852. Wansadaya, Allewela Kankanamge Radhika Lakshani
    1853. Weerarathne, Godavita Hettiarachchilage Tharindu Madusanka
    1854. Weerasinghe, Hirun Mithila
    1855. Wickramathilaka Ketawala Dewayalage Saman Hemal

      In Absentia

    1856. Pathiraja Pathiraja Mudalige Piumantha Anushka

       

       

       

      Convocation List - 02 October 2018

      2018EE2012-131855-1959
      Final Year Electrical Field 2017/18
    1857. Abeygunawardana, Nipun Sachintha
    1858. Abeyrathne, Rajapaksha Vidanarachchilage Charitha Niroshan
    1859. Akmeemana, Shehan Khan
    1860. Albert, Nivithigala Yaddehige Tharindu Dhananjaya
    1861. Amarasinghe, Hiti Hamillage Chamath Lochana
    1862. Amarasinghe, Peduru Arachchige Gihan Madusanka
    1863. Anurangi, Weerasekarage Malisha
    1864. Attanayaka, Attanayaka Mukaweti Sahabandu Mudiyanselage Harindya Shehani
    1865. Bandara, Irugal Bandaralage Hiruni
    1866. Bandara, Ranasingha Arachchilage Amila Madushanka
    1867. Bandara, Nankurugama Mudiyanselage Kasun Dilantha
    1868. Bandara, Karunanayake Mudiyanselage Sithum Thirasara
    1869. Chamikara, Pranciscu Baduge Janith
    1870. Chinthiya, Kadawatha Arachchige Pasidu
    1871. Chithradewa, Dhaluwathumullagamage Vajiranath Kavish
    1872. Dassanayake, Dassanayake Mudiyanselage Chamara Thilanka
    1873. Dayananda, Wagapedi Durayalage Damitha
    1874. De Alwis, Adambarage Dumindra Dasun
    1875. De Seram, Edirisooriya Mohottige Shehani Dilshika
    1876. De Silva, Kodithuwakku Indika Romesh
    1877. De Silva, Hapan Hasini Hemandri
    1878. De Zoysa, Halukeerthi Ravindu Tharaka
    1879. Deepal, Mimminda Arachchige Wishwa Tharanga
    1880. Dewapriya, Subasinghe Arachchige Chathurka
    1881. Dharmabandu, Palamandadige Charith Dharsana
    1882. Dharmadasa, Rajeeva Ravindranath
    1883. Dimithra, Munaweera Kankanamge Sehan
    1884. Edirisinghe, Edirisinghe Appuhamilage Jayathri Pasan
    1885. Fernando, Kanukulage Sasrika Vimukthini
    1886. Gamage, Gamage Suditha Shamika
    1887. Geeth, Athukoralage Don Kavinda
    1888. Gunarathne, Rampati Dewage Dinesh Chandra Yapa
    1889. Gunawardana, IIluppiti Mudiyanselage Kasun Ravindu
    1890. Herath, Herath Mudiyanselage Supun Saranga
    1891. Indiketiya, Thisuri Harasari
    1892. Jayasekara, Thakshila Nanduni
    1893. Jayasinghe, Hasith Geethanjana De Alwis
    1894. Jayasooriya, Delankage Buddhika Sam path
    1895. Kanchana, Geeganage Dumindu
    1896. Karunarathna, Beruwalage Prabhath Malintha
    1897. Karunarathna, Ilangakoon Mudiyanselage Anuththara Madumadalie
    1898. Karunathilaka, Kuranage Thisara Lakshan
    1899. Kishani, Kalubowilage Erandika
    1900. Konthasinghe, Rashod Lakshan
    1901. Kumara, Athukorala Dahanayaka Maheeshan
    1902. Kumara, Katawala Gedara Samantha Udaya
    1903. Kumara, Hewage Sameera
    1904. Kumarasinghe, Palle Kandalage Pramudi Gayashani
    1905. Kumari, Edi Gamage Piyumi Chathurika
    1906. Lakmal, Diyagama Liyanage Meranga
    1907. Lakmal, Singachchige Osanda Kanchana
    1908. Liyanage, Jeewanjana Thirantha Weihena Epa
    1909. Madhusankha, Aparakka Widana Pathiranage Ashan
    1910. Madhushanka, Hewa Battage Gayashan
    1911. Maduranga, Upasakage Saneth
    1912. Madushani, Maramba Gamage Dinusha
    1913. Maheepala, Dilshani Chathurika
    1914. Mubeen, Mohamed Makeen Mohamed
    1915. Navarathna, Koswatte Gedara Lakshan
    1916. Nayanajith, Rathnayake Mudiyanselage Niranga
    1917. Perera, Kodikara Arachchige Nadeesha Chandramali
    1918. Perera, Kurukulasooriya Arachchige Thilini Shashika
    1919. Perera, Kasthuri Arachchige Ranil Ranganath
    1920. Piumal, Aththanayaka Mudiyanselage Selaka
    1921. Piyawadani, Loku Kaluge Ishitha
    1922. Polgahapitiya, Polgahapitiye Gedara Suraj Priyankara
    1923. Prabhashwari, Liyana Manage Dilmi
    1924. Pradeep, Ranepura Hewage Ashoka
    1925. Premachandra, Wijamuni Arachchillage Rasika
    1926. Premadasa, Pinneduwage Nadheera Dishani
    1927. Premarathna, Egoda Hetti Arachchilage Don Shanaka Dilan
    1928. Priyadarshana, Vithana Pathirannahalage Sudesh Cham pika
    1929. Pushpakumara, Bandawaka Arachchige Janaka
    1930. Rajakaruna, Liyana Athukoralalage Himakara Prabhath
    1931. Randunu, Randunu Mudiyanselage Yasodini Sulakkhana
    1932. Sagara, Don Kasun Pandula Ranasinghe
    1933. Sampath, Godakanda Kankanamge Lahiru
    1934. Sandaruwan, Jayasekara Arachchige Shanaka
    1935. Sandaruwan, Kalupahanage Don Nilanka
    1936. Sandaruwan, Mahappu Badalge Supun Chamara
    1937. Sanjeewa, Pinnaduwage Roshan
    1938. Selaka, Herathge Shehan
    1939. Siebel, Noel Roshan Dhanushka
    1940. Silva, Chintha Maha Mohottige Rusiru Sanjaya
    1941. Siriwardana, Kanakarathna Mudiyanselage Himesh Devinda
    1942. Siriwardhana, Gamaralalage Dinindu Kaushalya
    1943. Somarathna, Madduma Wellalage Rajitha Priyanka
    1944. Tennakoon, Gamagedara Mudiyanselage Randika
    1945. Thennakoon, Pathum Shehan
    1946. Thennakoon, Thennakoon Mudiyanselage Thathsara Sri Dashan Bandara
    1947. Thilekha, Muthukumarana Hewa Thondilege Theja
    1948. Thilinika, Rathnayaka Weerakone Prasadi
    1949. Udayanga, Lokuruge Thilanka
    1950. Viduranga, Hetti Arachchilage Ayesha
    1951. Wanasinghe, Wanasinghe Mudiyanselage Hasitha Madhushan
    1952. Wasalathanthri, Don Anushka Dhananjaya
    1953. Wathsala, Koralege Lakmini
    1954. Weerasekara, Chinthaka Sampath
    1955. Wijesingha, Asiri Nuwan Jeewantha
    1956. Wijesinghe, Punchi Hewage Dona Anuruddhi Nilusha
    1957. Wijethunga, Karunage Uditha Nilendra Sampath Sri
    1958. Yaparathna, Yapa Mudiyanselage Polwaththe Gedara Ridma Rasadari
    1959. Yashoda, Herath Gunawardhana Mudiyanselage Tharushi
    1960. Suranjaya, Boda Hennadige Sandaru

      In Absentia

    1961. Ariyarathna, Samathun Mudiyanselage Sriyanganie

       

       

       

       

      Convocation List - 03 September 2019

      2018-19EE2013-141960-2042
      Final Year Electrical Field 2018/19
    1962.  

    1963. Abeywickrama, Garusinge Pamodha
    1964. Amarathunga, Amarathunga Appuhamillage Supun Madhusankha
    1965. Amaratunge, Milinda
    1966. Ambegoda, Ambegoda Liyana Appuhamilage Pamuditha Lahiru
    1967. Ameen, Ahamed Abdullah
    1968. Anuradha, Kariyawasam Bovithanthri Jayaminda
    1969. Bandaranayake, Abeykoon Mudiyansele Walawwe Kithsiri Nalantha
    1970. Cooray, Patabandige Omal Pradhavi
    1971. Costa, Malkaruge Aroshan Chiranthana
    1972. De Alwis, Warahenage Damith Pavithra
    1973. Dilhara, Ediriwickramasooriya Patabandige Nuwani
    1974. Dilrukshi, Makewita Liyanage Asanka
    1975. Dilrukshi, Wijesooriya Arachchige Marian Ishara
    1976. Dinuk, Wedisinghe Arachchige Don Naveen 
    1977. Edirisuriya, Don Umesha Yasaisuru
    1978. Ekanayaka, Dilki Lochana
    1979. Ekanayake, Loku Pattiyage Tiroshi Medanie
    1980. Fernando, Kurukulasuriya Tharindu Stephan
    1981. Gamage, Vimukthi Prabhashwara Haththotuwa
    1982. Garusinghe, Sajeewa Priyalal
    1983. Gunaruwan,Tevaratantrige Thirasara
    1984. Gunasena, Muhamdiram Mudiyanselage Sanjeewa Mahesh
    1985. Hansika, Thotahage Sumadhurie
    1986. Hasinthara, Jayalath Pathiranage Ushani
    1987. Hemachandra, Bopettha Mallikage Harsha Suranjan
    1988. Herath, Anuri Nishadi
    1989. Jayasiri, Langappuli Kashmi Nidhara
    1990. Jayasundara, Don Yomal Maduwantha
    1991. Jayathilaka, Ranmanna Dewayalage Imanka Lakshan
    1992. Kalinga, Nayakasinghe Mudiyanselage Tharushi
    1993. Karunarathne, Ahangama Merenchige Geemal Tharanga
    1994. Kaushalya, Parana Palliya Guruge Gihani
    1995. Kothalawala, Hiruni Angela
    1996. Kumari, Peduru Arachchige Oshadhi Bhagya
    1997. Lakpriya, Wadduwage Lushan
    1998. Lakshani, Boda Waduge Ishara
    1999. Liyanage, Barana Liyanage Chalitha Buwanidu
    2000. Liyanage, Kananke Liyanage Suchira Virochana
    2001. Liyanage, Audarika Bharathee
    2002. Maddumage, Madduma Ralalage Lasith Pramod
    2003. Madhusanka, Vidana Kankanamge Nuwan
    2004. Madhushani, Madduma Dodangodage Ushara
    2005. Maduranga, Rathnayake Mudiyanselage Namal
    2006. Madusanka, Sakalawalli Acharige Udara Amila
    2007. Mahadiulwewa, Dissanayake Mudiyanselage Osura Rojitha
    2008. Nayanathara, Pahala Gamage Darshi
    2009. Pathirage, Isuru Prasad
    2010. Pathirana, Anaththa Pathiranage Amila Chinthaka
    2011. Pathirana, Hasitha Jayanath
    2012. Perera, Nupe Hevage Reshan Hasantha
    2013. Piyadigamage, Piyadi Gamage Samith Madhushanka
    2014. Polgampola, Chamani Madara
    2015. Porambage,, Malka Dulanjalee
    2016. Prabodhani, Akmeemana Pathira Kankanamge Chandi
    2017. Prasad, Thalagalage Don Hansa
    2018. Priyadarshani,, Rajasinghe Manthrilage Rangika
    2019. Ranasinghe, Wannaku Arachchige Hasini
    2020. Ranatunga, Maraulle Ranhotige Samadhi Lochana
    2021. Ranmuthu, Gallage Don Kanchana
    2022. Rathnavibushana, Gayashan
    2023. Rathnayake, Kankanamge Pawani Madara
    2024. Samarakoon, Samarakoon Perumbuli Arachchige Anjana Jayasanka
    2025. Samith, Don Peduru Liyanage Dinusha
    2026. Sandeepanie, Kahandawa Appuhamilage Hansika
    2027. Saranga, Hetti Arachchi Gamage Dimuthu
    2028. Sathyananda, Rukshan
    2029. Shukri, Mohamed
    2030. Sudaraka, Kalutara Liyanage Tharindu
    2031. Tharushika, Gardi Hetti Arachchige Sachithra
    2032. Viduruwan, Geekiyanage
    2033. Walgama, Sandali Rukshila
    2034. Wanninayaka, Wanninayaka Mudiyanselage Chathuranga Divakara
    2035. Wasundara, Yapa Hamillage Thilini
    2036. Weerakoon, Weerakoon Mudiyanselage Supun Hasitha
    2037. Weerasinghe, Janith Chathuranga Mudalige
    2038. Weerasinghe, Weerasinghe Arachchige Kavini Wageesha
    2039. Weliwita, Weliwita Angoda Liyanage Gayashani Kumari
    2040. Wickramaarachchi, Wickramaarachchi Appuhamilage Sanira Sulakshana
    2041. Wickramasinghe, Weesing Mudiyanselage Nalaka Pradeep
    2042. Wijayarathna, Karuna Pedige Janaka Indrajith
    2043. Wijethilake, Haputhanthirige Asha Chathurini
    2044. Wijewardhana, Wijewardhana Mudiyanselage Theekshana Gihan
    2045. Withana, Withana Pathirannehelage Nishan Randika

       

       

       Convocation List - 24 August 2020

      2020EE2014-152043-2150
      Final Year Electrical Field Group 2019/20
    2046. Abeysinghe, Asitha Prabhath
    2047. Ahangama, Imantha Gayashan
    2048. Attygalle, Thushil
    2049. Balasooriya, Balasooriya Arachchige Danula Thejitha
    2050. Bandara, Karunarathna Mudiyanselage Eranga Laksitha Nawarathna
    2051. Bentharavithana, Danuka Yasuranda
    2052. Chandrasiri, Diyaguge Kavindu Shiwanka Priya Chandrasiri
    2053. Chethana, Amarakoon Jayasinghage Udani
    2054. Danthanarayana, Kanishka Laksahan
    2055. Danthasinghe, Ravindu Buddhila
    2056. Daranagama, Kalana Mahesh
    2057. De Seram, Edirisooriya Mohottige Ruvini Wathsala
    2058. De Zoysa, Mahaliyana Pramodha Madhuranga
    2059. Dewanthi, Appu Hennadige Chamika
    2060. Dewapura, Praveena Wimarshani
    2061. Dharmapriya, Egoda Gedara Mahesh Chandima
    2062. Dharmasiri, Vithanage Don Vindula Yasith
    2063. Disanayaka, Ravindi Udara Iddamalgoda
    2064. Dodangoda, Udara Madhushanki
    2065. Dulmini, Amarasiri Gunawardhana Nishadi
    2066. Edirisooriya, Hiripurage Udara Deshan
    2067. Ediriweera, Edirimuni Gevindu Pramod
    2068. Ekanayaka, Ekanayaka Arachchige Anupa Geethanjana
    2069. Ekanayake, Ekanayake Mudiyanselage Athapaththuwe Gedara Nalin Chinthaka
    2070. Fernando, Kurukulasooriya Lahiru Roshan
    2071. Fernando, Muthuthantrige Ashen Jayasanka
    2072. Fonseka, Morowakkoralage Chamath Sachintha
    2073. Gammampila, Gammampilage Uthpala Samadhi
    2074. Gayan, Jayaweera Muhandiramge Vishwa
    2075. Gunawardena, Amugoda Vithanage Akitha Thisal
    2076. Gurusinghe, Gurusinghe Arachchige Rusiru Madhushan
    2077. Hettiarachchi, Don Damith Prasad
    2078. Hettiarachchi, Udeshika Madushani
    2079. Hewapathirana, Hasinthaka Eranga
    2080. Induranga, Dingiriappu Kankanamalage Ashan
    2081. Janith, Gatamanna Arachchige Pubudu
    2082. Jayakody, Gayeshi Rochana
    2083. Jayasinghe , Hasupama Piumupuli
    2084. Jeewandara, Jeewandara Mudiyanselage Dinidu Srimal
    2085. Karunaratne, Henarath Arachchilage Lilan Indeewara
    2086. Karunathilaka, Kuranage Dilsha Nirmani
    2087. Kaushal, Weerappullige Gihan
    2088. Kaveendra, Yapa Puwakdandawage Ridma
    2089. Kodikara, Kodikara Arachchige Kasun Prabhath
    2090. Kodisinghe, Kodisinghe Arachchilage Chamindya Savindi
    2091. Kudagama, Dinindu Akalanka Krishan
    2092. Kularathna, Kariyawasam Ampegama Gamage Praminda Vindika
    2093. Kumara, Jayalath Imihamilage Anushka Nuwan
    2094. Kumarapperuma, Pasinda Bimsara
    2095. Kumari, Rathnayaka Mudiyanselage Malki Viranga Chamindi
    2096. Lakmal, Hewa Ulagodage Janith
    2097. Liyanage, Banuka Sahan Uswaththa
    2098. Madhumali, Godagama Gamaachchige Chalani Imalka
    2099. Madhuwanthi, Piumachcharige Dinushi
    2100. Maduranga, Wijethunga Patabendige Supun Chamara
    2101. Malshan, Meegamuge Nipuna
    2102. Manimendra, Manimendra Tharindu Prasad
    2103. Matharage, Matharage Don Nisal Vinura
    2104. Meegoda, Meegodage Sewwandi Subhashini
    2105. Nisansala, Danawela Gamage Chathuri
    2106. Padmathilaka, Pathirage Pasindu Rashmika
    2107. Pathegama, Sanduni Pramodya Madushani
    2108. Pathirathna, Bibilewela Pathirathnalage Piyumi Madhushika
    2109. Peiris, Lokukankanamge Dinuka Mewan
    2110. Pemachandra, Beddage Veenavi Wasundara
    2111. Perera, Ambagahapathirage Paveen Senura
    2112. Perera, Manoja Kaushali
    2113. Prabash, Abeysinghe Pathirange Randunu 
    2114. Prabodhanie, Rathnayake Kankanamge Sanjeewika
    2115. Premanath, Bodage Dinushki Sathyanji
    2116. Ramanayaka Kasun Madhusankha
    2117. Ranahansa, Pincha Hewage Dilan
    2118. Ranasingha, Magam Mudalige Shashika Dilshan
    2119. Ranasinghe, Epa Ranasinghe Imiya Appuhamilage Chamod Chaturanga
    2120. Ranasinghe, Githmi Chanika
    2121. Ranaweera, Sandun
    2122. Rangana, Salpadoru thuppahige Upul
    2123. Rathnaweera, Nirod Punsara
    2124. Sachiththaraka, Thalmune Vidanagedara Veranga Kasun
    2125. Samarasinghe, Kodikara Arachchilage Sandima Charun
    2126. Samarasinghe, Samarasinghe Arachchige Dona Nadeeshani Kanchana Prema
    2127. Samaraweera, Prasanka
    2128. Samarawickrama, Sandalika Bismi
    2129. Sanju, Kandemulla Arachchige Yasas
    2130. Senaka, Alankarage Kelum
    2131. Senarathna, Nadun Thathsara
    2132. Sithmini, Kaththota Ralalage Irupa
    2133. Somathilaka, Sachini Pamuditha
    2134. Srimal, Urugamuwa Hettiarachchilage Rasanga
    2135. Sumanaweera, Wanayalage Nishal Dashantha
    2136. Sumathipala, Weerasingha Mudiyanselage Kaushalya Sandamali
    2137. Tharushika , Mala Bandinage Pebhashi
    2138. Vidulath, Bellana Vithanage Shehan Charitha
    2139. Vindana,Hawpe Liyanage Pasitha
    2140. Walisundara, Walisundara Mudiyanselage Chanaka Sapumal Bandara
    2141. Wanigasekara, Dilina Chanaka
    2142. Warnapura, Aravinda Vimukthi
    2143. Weerasekara, Weerasekara Mudiyanselage Manjali Ravihansika
    2144. Weerasinghe, Weerasinghe Mulacharilage Nadeesha Madhushanka
    2145. Weerasinghe, Weerasinghe Pathirage Tharushi Seshenya
    2146. Weerawansha, Senadige Dananjaya Thilina
    2147. Wickramasinghe Kalpa
    2148. Wijerathna, Wijerathna Muhamdiramge Harindra Udayanga
    2149. Wimalarathna, Muhandiram Mudiyanselage Thushari Chandimalika
    2150. Withanage, Withanage Dinindu Darshitha
    2151. Yapa, Dohitha Bandara
    2152. Lakmal, Jayawardhana Abeysinghe Pathiranage Prabath Sanjeewa

       

       

       Convoation List - 2021 - 22 December 2021

      FinalYearStudentsBatch2016March2020
      Final Year Electrical Field Group 2019/20
    2153. Abeyrathna, Meegamuwage Sulekha Madhushan
    2154. Abeywickrama, Akmeemana Kankanamge Don Mewan
    2155. Ahamed, Abdul Raheem Ashfak
    2156. Amarasinghe, Amarasinghe Arachchige Don Indula Sasanka
    2157. Ambegoda, Ambegoda Liyanage Dilshan Tharanga
    2158. Arachchi, Devin Akila Malawara
    2159. Balahewa, Imasha Dilshani
    2160. Bandara, Dunumalage Pubudu Sachinthaka
    2161. Birannaa, Jeyakumar
    2162. Bopearachchi, Bopearachchige lasindu Ashen
    2163. Dasanayake, Nilawaka Arachchige Virantha Harindu
    2164. De Silva B.P. Pulindu Janith
    2165. Deshapriya, Sammu Kankanamge Amila
    2166. Dharmarathna, Ramanayaka Suduwelikankdage Eshan Sandunka
    2167. Edirisinghe, Sachintha Lochana
    2168. Gamage, Pelaketi Gamage Supun Salmini Pelaketi
    2169. Gunasekera, Gomarage Sajana Vindula
    2170. Guruge, Pasan Bhanu
    2171. Hasanthi, Bellana Vidanelage Dona Randima
    2172. Hettiarachchi, Dilan Gayanathika
    2173. Hewapathirana, Sahan Sandeepa Dias
    2174. Ibrahim, Mohamed Kaizer Muhammed
    2175. Jayanaka, Hiriyamullage Chamath.
    2176. Jayasiri. Peli Mudiyanselage Thisal Sajana Ashinath
    2177. Jayasooriya, Jayasooriya Arachchige Shasith Hemal
    2178. Jayasundara, Veranga Kalhara
    2179. Jayaweera, Sandali Savindi
    2180. Jayawickrama, Konakalagala Medawaththe Nilanga Prabhath
    2181. Kahingala, Kalpa Pethum Vihangum
    2182. Kaldasani, Jayaweera Muhandiramge Ruwansi
    2183. Karanayaka, Mirinchige Don Kushan Randima
    2184. Karandana, Karandana Vidanelage Dineth Madhuhansa
    2185. Kariyawasam, Santhushta
    2186. Karunarathna, Thalgas Duwage Lahiru Prabhath
    2187. Karunaratne, Marasinghe Mudiyanselage Lakshika Kumari
    2188. Karunathilaka, Puravedi Devage Chathushka Geetharanda
    2189. Kodikara, Asini Upesha
    2190. Kolambage, Dahamuna Kolambage Nethmini
    2191. Kulasooriya, Kulasooriyage Prabhath Lahiru
    2192. Kumara, Ekanayaka Mudiyanselage Chathuranga Saman
    2193. Kumara, Heenatigala palliyage Nimesha Nuwan
    2194. Liyanage, Hashan Supun Malka
    2195. Liyanage, Rajitha Viduranage
    2196. Madushan, Naththandige Shehan
    2197. Madushanka, Jasenthu Kankanamge Uditha Sudesh
    2198. Majuran, Jeyachandren
    2199. Marasinghe, Marasinghe Pathiranage Tharindu Nirmal
    2200. Melagoda, Adithya Upendra
    2201. Nagasinghe, Narendranama Nagasinghe Dhanika Anupama
    2202. Nifran, Mohomed Nimzy Mohomed
    2203. Nisaharan, Genhatharan
    2204. Nithurshan, Amirthalingam
    2205. Panawenna, Pasadie Hiranya
    2206. Panduka, Arandarage Don Ravindu
    2207. Perera, Gani Arachchige Hasitha Unayanga
    2208. Perera, Halpage Lahiru Sudharaka
    2209. Perera, Kariyakarawana Warnakulasuriya Jayatilaka Patabendige Dimithri Nimantha
    2210. Perera, Wiyaliagoda Mudalige Kavindu Gayashan
    2211. Pirakash, Thavapirakasam
    2212. Ranawaka, Ranawaka Achchige Ama Mandasmitha
    2213. Randombage, Sudhara Pramod
    2214. Rathnasekara, Rathnayaka Mudiyanselage Heshan Mahela
    2215. Sahabandu, Senali Amanda
    2216. Sarangan, Rajendran
    2217. Seneviratne, Pathirana Kumarage Muditha
    2218. Silva, Nishshanka Chathura Deshan
    2219. Siyambalapitiya, Don Milan Tharaka
    2220. Tennakoon, Tennakoon Mudiyanselage Sathira Sankaja
    2221. Tharaka, Vidya Pathiranage Vimukthi
    2222. Thennakoon,Thennakoon Mudiyanselage Sasindu Randika
    2223. Vindula, Wijayasinha Diyath
    2224. Wayanthi, Kariyawasangodage Dona Aloka
    2225. Weerakkody, Weerakkody Arachchige Hasini Pahanma
    2226. Weerathunga, Weerathunga Kankanamge Visura Deelaka
    2227. Weliwita, Weliwita Angoda Liyanage Amila Ruwantha
    2228. Wellabada, Thuiyadura Tharaka Praveen
    2229. Wickramarachchi, Wickcramarachchi Appuhamilage Tharindu
    2230. Wickramasinghe, Wickrama Appuhamilage Vinura Udaraka
    2231. Wickramatunge, Gihara Nipunajith
    2232. Widyalankara, Widyalankarage Uthpalee Nayanathara
    2233. Wijedasa, Madavita Patabendige Imesha Gayathri
    2234. Wijegunasinghe, Isuru Priyamal Dias
    2235. Wijesingha, Janith Randima
    2236. Wijesundara, Kotuwelle Wijesundara Ekanayaka Mudiyanselage Somiruwan Hasantha
    2237. Wijetunge, Wijetunge Mudalige Surindi Vidusika
    2238. Wimalasiri, Thalapathpitiya Arachchige Sineth Eranga
    2239. Withanage, Withanage dona Surani Kaushika 

       

      UoM 2017 Intake Electrical Engineering Students
      UoM 2017 Intake Electrical Engineering

       Semester 5 Students List - 2020/21 - March 2020

    2240. Abeygunasekara, Ahangama Withanage Harshi Sandunika
    2241. Abhayawardhana, Jayalath Abhayawardhana Mudiyanselage Sasindu Prasad
    2242. Abhishek, Vidana Hewage Ravindu
    2243. Amarasinghe, Nimesha Dilrukshi
    2244. Andrahennadi, Prabhashi Amanda
    2245. Anthony, Conganege Naveesha Dinumal
    2246. Antony, Alexander Demy
    2247. Arachchi, B.A.T.N.K.B.
    2248. Arunan, Senthitchelvan
    2249. Azhar, A.S.M.
    2250. Bandara, H.M.N.S.
    2251. Chandrasiri, Aluth Durage Sanjeewa Dilhan
    2252. Chathuranga, L.B.D.T.
    2253. Dahanayaka, Keshan Madhusanka
    2254. Dasanayaka, Karasinha Arachchige Kasun Buddhi
    2255. De Silva, W.M.P.
    2256. De Zoysa, Heethaka Sachin Hasaranga
    2257. Deshan, Nanayakkara Vimukthi
    2258. Dharmapriya, Erandi Udara
    2259. Dharmapriya, Wewelwala Hewage Jayani Praveena
    2260. Disanayaka, Disanayaka Mudiyanselage Anushka Madusanka
    2261. Dissanayake, P.G.D.M.S.M.
    2262. Edirisinghe, Hashini Navodya
    2263. Gallage, J.M.
    2264. Gedara, Vibhuthi Subhashka Bandara Weerasuriya
    2265. Geethisha, L.P.R.
    2266. Gowrienanthan, B.
    2267. Gunarathna, Bodhiyabaduge Lasanga Gimshani Perera
    2268. Gunasinghe, J.B.
    2269. Guneratne, Pallemulle Lekamralalage Yasas Laksen Bandara
    2270. Hansika, Amarasiri Gunawardhana Liyana Arachchige Rasindu
    2271. Hoashalarajh, R.
    2272. Irugalbandara, I.B.C.
    2273. Jayasinghe, Widana Ralalage Nethmi Wanthila
    2274. Jeewantha, Wickrama Arachchige Janith
    2275. Kaushan, W.R.A.H.
    2276. Kiruthihan, N.
    2277. Kumara, Kankanam Arachchige Tharuka Chathura
    2278. Lakshan, T.M.C.
    2279. Madawalage, Dumbara Muhandiramlage Karunanayake Thisara Kaweendra
    2280. Madhawa, S.J.
    2281. Manjuka, Ekanayake Themal
    2282. Mayuran, Sivasothy
    2283. Medawatta, Medawatta Baddelage Buddhima Niraj.
    2284. Meegalla, Meegalle Gamlath Ralalage Bhanuka Apoorwa
    2285. Munasinghe, Kalanchi Dewage Sandaru Akalanka
    2286. Naseem, Abdul Salam Mohamed
    2287. Nawarathna, N.M.L.R.
    2288. Nimna, S.
    2289. Nishshanka, N.M.T.D.
    2290. Peiris, Thelge Wasath Adeesha
    2291. Perera, Guruge Isuru Anuradha
    2292. Perera, Kaluarachchige Buddhi Prabash
    2293. Perera, M.D.D.
    2294. Perera, M.I.N.
    2295. Perera, Muthunayakage Sasmitha Hasanthi
    2296. Perera, Pathirage Gayanjali Avishka
    2297. Perera, Wannakuwattha Waduge Don Givantha Ayesh
    2298. Pigera, Athauda Arachchige Geemanthi Sathsarani
    2299. Pirashanthiyah, L.
    2300. Prasanjith, S.A.D.D.Sumithra Arachchige Don Dilan
    2301. Praveesh, Yoganathan
    2302. Priyadarshanee, Reddadduwa Pathiranage Anushika Warunee
    2303. Rajapaksha, C.N.
    2304. Rajapitiya, K.K.
    2305. Ranathunga, Wathukarage Madeesha Manthila
    2306. Ranawaka, Ran Ayuda Gedara Lahiru Shehan
    2307. Ranaweera, Ranaweera Kaluarachchi Muhandiramge Chamika Prasanjaya
    2308. Ratheeshan, Parameswaran
    2309. Rathnapala, Gurunnanselage Don Shaluka Kalpajith
    2310. Rathnayake, K.D.I.S.
    2311. Samarakkody, Punsara Hansanee
    2312. Sandeepa, Waththu Hewa Nipun
    2313. Satgunarajah, Saruga
    2314. Sewwandi, Wijayalath Arachilage Hansi Madhushika
    2315. Silva, A.M.H.N.
    2316. Silva, D.A.W.R.
    2317. Siriwardana, Pavuluge Sehani Tharindra
    2318. Tharaka, Wellappuli Arachchige Kelum
    2319. Tharindi, Diyagu Hennadige Roshana
    2320. Thathsara, J.G.R.
    2321. Thuduwage, T.D.A.V.
    2322. Thujimayuran, Pathmanathan
    2323. Udugampola, Shanindra Gayamini
    2324. Wanninayake, W.M.K.G.
    2325. Warnakulasuriya, W.M.M.
    2326. Wasalthilake, W.G.R.
    2327. Wasitha, M.A.S.
    2328. Waththegedara, Tharuka Devinda
    2329. Weeraman, H.S.M.
    2330. Weerasena, K.B.
    2331. Weerasinghe, Tharu Sanudha Kaumadi
    2332. Weesinghe, W.M.P.
    2333. Wickramarathne, Madamulla Ralalage Himashi
    2334. Wickramasinghe, Chanuka Janith
    2335. Wickramasinghe, I.R.
    2336. Wijayawardhana, L.R.H.P.
    2337. Wijerathne, Kankanige Don Sachintha Achala
    2338. Wijesinghe, P.H.D.V.P.
    2339. Yushmika, Hitihami Mudiyanselage Yasod.